DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Hemşirelik Eğitimi Nereden Alınır?

Hemşirelik; sağlık hizmetleri sektöründeki bireylerin, ailelerin ve toplulukların bakımına odaklanan bir meslektir. Dolayısıyla optimum sağlık ve yaşam kalitesine ulaşabilir, sürdürebilir veya iyileştirebilir bir yarar sağlamayı hedefler. Hemşireler, hasta bakımına yaklaşımları, eğitimi ve uygulama kapsamı ile diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarından ayırt edilebilir. Hemşireler, farklı seviyelerde reçete yetkisine sahip birçok uzmanlık alanında pratik yapar. Son derece önemli bir meslek ve eğitim bölümü olan hemşirelik, yurt dışında nerede okunmalıdır?

Barselona Üniversitesi
Barselona Üniversitesi, Katalonya’nın en büyük yükseköğretim kurumu olup çok geniş bir eğitim-öğretim yelpazesi sunmaktadır. BÜ, İspanya’da üniversiteler tarafından gerçekleştirilen araştırmalar için de bir merkez niteliğindedir. Yürüttüğü araştırma programlarının sayısı ve başarısı göz önüne alındığında, Barselona Üniversitesi’nde yürütülen faaliyetler Avrupa genelinde bir kriter haline gelmiştir. Bunun yanı sıra Barselona Üniversitesi, en az adını veren Barselona şehri kadar kozmopolit ve dışa dönük bir üniversitedir. BÜ’de eğitim gören öğrenciler muazzam sosyal ve akademik olanaklardan faydalanırlar.

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi
Tıp eğitiminde 200 yıllık tecrübesiyle, Kazan Devlet Tıp Üniversitesi köklü ve uluslararası nitelik taşıyan bir üniversitedir. Üniversiteye her yıl dünyanın 57 ülkesinden 700'den fazla öğrenci kayıt yaptırmakta olup bunların yarısı İngilizce eğitim alır. Bunun yanı sıra, Rusya'nın uzak bölgelerinden ve komşu bölgelerden gelen pek çok öğrenci de KDTÜ bünyesinde eğitim görmektedir. Uluslararası eğitim, KDTÜ'nün önceliklerinden biridir.

Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Sechenov
Rusya’nın ilk Tıp üniversitesi olan Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Sechenov, ülkenin en köklü ve başarılı Tıp eğitimini veren eğitim kurumudur. İmparatoriçe Elizabeth’in hükümdarlığı sırasında 1755 yılında Moskova İmparatorluk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak kurulan eğitim kurumunda dersler 1758 yılında başlamıştır. Bilimsel araştırma enstitüleri gibi modern bilimin son derece önemli ve gelişime açık alanlarında gözle görülür bir uzmanlık sergileyen Moskova Sechenov Devlet Tıp Üniversitesi’nde; Nükleer Fizik, Astronomi, Lazerler, Moleküler Biyoloji, Biyoorganik Kimya, Antropoloji, Malzeme Bilimleri ve İnsani Bilimler gibi önemli dallarda üniversite eğitimi verilmektedir. Rusya’nın en iyi Tıp akademisyenlerini bünyesinde toplamış olan kurum en iyilerin arasında birinci statüsündedir.

Yurt dışında eğitim almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız