DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Hukuk Eğitimi Alabileceğiniz  5 Önemli Üniversite

Hukuk, insanlığın en önemli sosyokültürel icatlarından biridir. Toplumların başlangıcından beri insan deneyimi ve iletişimi ekseninde değişmiş, gelişmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Hala da tüm insan toplumlarının yaşantısında hayati bir rol oynamaktadır, kaldı ki en gelişmemiş görünen toplulukların bile kendilerine özgü bir hukuk sistemi vardır. İçerdiği bu derinlik ve sunduğu çalışma alanlarıyla hukuk; dünya çapında pek çok kişinin uzmanlaşmak istediği bir alandır. Türkiye’de de hukuk eğitimi büyük rağbet görmekte, bununla birlikte çoğu öğrenci adayı öncelikle Avrupa olmak üzere yurt dışında hukuk okumayı düşünmektedir.

Avrupa’nın genelinde kaliteli hukuk eğitimi alma imkanlarına sahipsiniz. Farklı ülkelerde, her biri kendine has avantajları bulunan üniversiteler arasından geniş bir seçenek ağı mevcut. “Yalnızca en iyiler” diyen okullar yalnızca sınavlarda en başarılı sonuçları alan öğrencileri kabul ediyor. Ama bunun yanında, özellikle Orta ve Doğu Avrupa bölgelerinde sınavsız hukuk eğitimi imkanları sunun ülkeler var. Sizler için bir “ön rehber” olabilmesi için, Avrupa’da hukuk eğitimi alabileceğiniz 5 üniversiteden bahsedeceğiz.

Almanya: Leibniz Hannover Üniversitesi

Bu okul Almanya’da kısaca Hannover Üniversitesi olarak da biliniyor. Leibniz adını, ünlü felsefe ve matematikçi Gottfried Leibniz’den alıyor. Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde olan üniversitenin uluslararası alanda tanınmış temel çalışma alanları arasında makine mühendisliği, kuantum optik ve yerçekimi fiziği, biyomedikal araştırmalar ve eğitim çalışmaları var. Leibniz Hannover Üniversitesi, Almanya’nın önde gelen teknoloji üniversitelerinin de içinde bulunduğu TU9’a da üyedir.

Çekya: Prag New York Üniversitesi

Çekya’nın başkenti Prag’da bulunan UNYP (University of New York in Prague), 1998'den bu yana, Orta Avrupa'nın en iyi İngilizce müfredatlı yüksek öğretim programlarını sunuyor. Eğitim faaliyetleri büyük ölçüde İşletme, İletişim, Finans, BT Yönetimi, Pazarlama, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Psikoloji üzerine odaklanan UNYP, Çekya’nın en büyük ve önde gelen İngilizce müfredatlı yüksek öğrenim kurumudur.

Polonya: Varşova Üniversitesi

Bu okulun kuruluş tarihi 1816’dır. 200 yılı aşkın bir eğitim geleneğini sürdüren kurum Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi sıralamasında yer almakla birlikte, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması olarak da bilinir) gibi uluslararası sıralamalarda da yer alıyor. Uygarlık tarihi (humanities), beşeri bilimler ve doğa bilimlerinin yanı sıra, pek çok disiplinin bilgi ve becerisini bir araya getiren disiplinler arası dersler de sunulmaktadır.

Rusya: St. Petersburg Devlet Üniversitesi

Sınavsız ülke denilince akla pek tabii önce Rusya geliyor. 1724 yılında Büyük Peter’ın kararnamesiyle kurulan St. Petersburg Devlet Üniversitesi, 290 yıldan uzun süredir verdiği eğitim ile bilim, mühendislik ve beşeri bilimler alanlarında temel araştırmalara odaklanmış olan, Rusya’nın en köklü eğitim kurumlarından biri. Okul 9 nobel ödüllü bilim insanı yetiştirmiştir. Üniversite EECA (Emerging Europe & Central Asia) sıralamasına göre 4. sırada, QS Dünya Üniversiteler sıralamasına göre ise 235. sıradadır.

Sırbistan: John Naisbitt Üniversitesi

1989 yılında  Megatrend Business School olarak eğitim vermeye başlayan John Naisbitt Üniversitesi, 26 yıl boyunca bölgedeki eğitim standartlarını belirleyen bir kurum haline dönüştü. Şimdiki ismini 2015 yılında almıştır. Uygun fiyata yüksek eğitim almak isteyen pek çok öğrencinin tercih listelerinde yer alan bir okuldur. 

Avrupa’da hukuk eğitimi, sınavsız eğitim gibi konularda yanıtlanmasını istediğiniz tüm sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Sitemizde yer alan online iletişim formu ile bize ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız