DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Tüm Avusturya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Hukuk Eğitimi Alabileceğiniz Prestijli Üniversiteler Hangileridir?

Hukuk eğitimi modern, işleyen toplumlar yaratmak için önemli bir noktadadır. Teknoloji ve ekonomik düzeyler geliştikçe, toplumsal ilişkiler çeşitlendikçe hukukun kapsamı da buna paralel olarak artmaktadır. Bu durumda nitelikli hukuk uygulayıcıları ihtiyacı doğmaktadır ve buna ihtiyaç hiçbir zaman eksilmemektedir. Dolayısıyla hukuk eğitimi almak ve alanınızda iyi olmak istiyorsanız gideceğiniz yüksek okulun kaliteli olması önemlidir. Bu sebepten dolayı pek çok öğrenci adayı rotasını yurt dışı üniversitelere çevirmekte, yurt dışında hukuk okumak için imkan yaratmaya çalışmaktadır. 

Yurt dışında nitelikli hukuk eğitimi alabileceğiniz pek çok kurum bulunmaktadır. Batı Avrupa’da sınavlarda yüksek puanlar elde ederek girebileceğiniz bu okullar Almanya’da, İtalya’da olduğu gibi Polonya’da, Avusturya’da da bulunmaktadır. Gerek harç masrafları gerek yaşam giderleri açısından her ülkenin üniversitelerinin sağladığı kendine göre farklı avantajlar bulunmaktadır. Bunların dışında Doğu ve Orta Avrupa üniversitelerinde sınavsız üniversite eğitimi imkanı da mevcuttur. Şimdi bu üniversitelerden bazılarını birlikte kısaca inceleyelim. 

Almanya: Bonn Üniversitesi

Rheinische Friedrich Wilhelms Bonn Üniversitesi veya kısaca Bonn Üniversitesi, Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bulunan Bonn kentinde kurulmuş kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Üniversite mevcut haliyle 18 Ekim 1818 tarihinde lll. Frederick William tarafından kurulmuştur ve 1777 yılında kurulan Köln Prens Seçmen Akademisi’nin bir devamı niteliği taşımaktadır. Okulda eğitim dili Almanca’dır. Uluslararası alanda yaklaşık 80 üniversite ile ortaklığı bulunan üniversitenin Bonn şehrinde dağılmış biçimde toplam 349 binası bulunmaktadır ve bunların 12’sini üniversitenin araştırma merkezleri oluşturmaktadır.

İtalya: Bari Üniversitesi

1925’te kurulan Bari “Aldo Moro” Üniversitesi, İtalya’nın 58 devlet üniversitesinden biri olup günümüzde Bari, Brindisi ve Taranto kampüslerinde 60.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversitenin adı, en ünlü öğrencilerinden biri olan Aldo Moro’dan gelir. Ünlü devlet adamı Aldo Moro, Bari Üniversitesi’nde birkaç yıl Ceza Hukuku dersleri vermiştir. Bari Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim programları bulunmaktadır. Öğretim faaliyetlerinin yanı sıra, doktora seviyesinde bilimsel araştırmalara büyük önem verilmektedir. 

Avusturya: Viyana Üniversitesi

71.000 öğrencisi ile Orta Avrupa'nın en büyük üniversitesi olan Viyana Üniversitesi; Avusturya'da yer alan bir devlet üniversitesidir. 1365 yılında Avusturya Dükü IV. Rudolf tarafından kurulmuştur. Üniversite, aynı zamanda bulunduğu bölgenin en köklü kurumları arasında yer almaktadır. 8.000 çalışanı ile hizmet vermekte olan Viyana Üniversitesi'nde 6.000 adet bilim insanı bulunmaktadır. Yurt dışında kaliteli bir eğitim almak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan bu saygın kurum, şimdiye kadar 20 adet Nobel Ödülü sahibi kişiye ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Viyana Üniversitesi sınavsız bir üniversitedir.

Bize Ulaşın

Avrupa’daki kaliteli hukuk fakülteleri, yurt dışındaki üniversiteler gibi konulara dair merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşın. Bunun için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterli.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız