DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Hukuk Eğitimi Almak İçin  Gerekenler

Hukuk, belki de modern insan toplumlarının en temel aygıtı. Günümüzde hızlı giden teknolojik ilerlemeyle birlikte makine-insan, insan-insan arasındaki ilişkiler de aynı ölçüde karmaşıklaşıyor. Bu değişen ilişki biçimleri hukuk biliminin de bu hareketliliğe uyum sağlamasını gerektiriyor. Kalifiye hukukçulara duyulan sürekli ihtiyaç, bu bilimi dünya çapında son derece önem verilen ve yatırım yapılan bir bölüm halinde tutuyor. Yurt dışında hukuk okumak, bu yüzden pek çok öğrencinin “büyük hayali”. 

Avrupa’da hukuk eğitimi veren birçok saygın ve kaliteli üniversite var. Verdiğinin karşılığını almak isteyenler için Polonya, Almanya, İspanya gibi ülkeler göze çarpıyor. Her biri farklı avantajlar sağlayan bu ülkelerin okulları yalnız hukuk alanında değil, teknik alanlarda, mimarlık gibi alanlarda da verdikleri kaliteli eğitimle  biliniyorlar. 

Bu yazımızda sizlere Avrupa’da yer alan, en iyi yurt dışı hukuk fakülteleri klasmanına giren okulların bazılarından bahsetmek istiyoruz.

Almanya: Leibniz Hannover Üniversitesi

Kurum, adını aldığı Hannover kentinde yer almaktadır. Kaliteli hukuk eğitiminin yanı sıra diğer sosyal bilimlerde de eğitim hizmeti sunmaktadır. Okulun ayrıca mühendislik ve teknoloji/araştırma bölümleri de Almanya standartlarında, yanı en üst seviye. Kaliteli eğitim için yurt dışı araştırmaları yapan öğrenci adaylarının sıklıkla hedefledikleri bu okul Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde de hak ettiği yeri doldurmaktadır. 

Polonya: Varşova Üniversitesi

200 yılı aşkın süredir eğitim faaliyetlerini sürdüren bu eski üniversite, puslu ülke Polonya’nın başkenti Varşova’da yer almaktadır. Polonya’da hukuk okumak için en ideal adres olarak görülen bir üniversitedir. Hukukla birlikte neredeyse tüm önemli beşeri bilimler üzerine çeşitlenmiş bir eğitim yelpazesi sunuyor. İngilizce dilinde eğitim veren bu üniversite de Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alıyor. 

İspanya: Barselona Üniversitesi

Barselona’yı kim bilmiyor ki? Bu kent, İspanya’nın Katalan azınlığı nüfusunun yaşadığı bölgelerin en büyük ekonomik, sosyokültürel merkezi. Dünyanın her yanından ziyaretçi alan böylesine kozmopolit bir kentte de Avrupa’nın en iyi hukuk eğitim merkezlerinden birinin bulunması da şaşırtıcı değil elbette. Bu okulda Katalan diliyle eğitim verildiği için bir yıllık hazırlık programından sonra normal lisans programı başlıyor. Burada, beşeri bilimlerle birlikte Eczacılık, Fizik, Tıp, Kimya gibi alanlarda da eğitim veriliyor.

Avrupa’da en kaliteli hukuk eğitimi veren üniversiteler hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası hakkında sormak istedikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bizlere sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız