DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında İngilizce Eğitim Veren  Üniversiteler Hangileridir?

Yurt dışında eğitim almanın en büyük avantajlarından biri de şüphesiz ki yabancı dilinizi geliştirme fırsatı yakalıyor oluşunuzdur. Elbette Türkiye'de de İngilizce eğitim veren kaliteli okullar mevcut. Ancak yabancı bir ülkede eğitim almak; yabancı dilinizi geliştirme ve pratik etme açısından oldukça önemli bir durumdur. Zira öğrenciler gerek kampüs ortamında, gerek günlük ya da sosyal hayatta İngilizce ile fazlasıyla iç içe olma durumundadır.

Yurt Dışında Eğitim
Yurt dışında bulunan pek çok kaliteli kurum İngilizce eğitim programları sunmakla beraber bu eğitim programlarına yönelik kapsamlı bir hazırlık organizasyonunu da öğrencilerine sağlamaktadır. Bu sayede İngilizce’yi yurt dışında öğrenerek üniversite okuma fırsatı yakalayan öğrenciler hem farklı bir dil edinme hem de hayallerindeki bölümü yurt dışında okuma şansına erişirler. Bu sayede öğrenciler mezun olduktan sonra birinci dereceden İngilizce yatkınlığına sahip olarak, kariyerlerine sağlam adımlarla başlama olanağı yakalamaktadırlar.

Ayrıca yurt dışında eğitim görmek büyük bir kültürel adaptasyon ve anlayış gerektirmektedir. İngilizce bu bağlamda uluslararası geçerliliğe sahip olan bir dil olduğundan dolayı, bu dili yurt dışındaki bir üniversitede iyi bir şekilde öğrenmek; farklı kültürdeki pek çok iş insanı ve akademisyen ile de daha kaliteli ve anlaşılır bir iletişim modeli kazandırmaktadır. Ayrıca dünyanın en çok konuşulan diline hakim olmak; lisans, yüksek lisans ve doktora gibi pek çok programda akademik, kişisel ve entelektüel araştırmalarınızın sınırlarını genişletme olanağı sunması demektir.

Peki Hangi Okullar?
Yurt dışında İngilizce eğitim alabileceğiniz pek çok saygın kurum bulunmaktadır. Bu kurumlar arasında dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde kendine yer edinmiş pek çok saygın üniversite vardır. Varşova Üniversitesi, Charles Üniversitesi, Çek Teknik Üniversitesi, Lodz Teknoloji Üniversitesi, Castelldefels Sosyal Bilimler Üniversitesi, Wroclaw Tıp Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi bu prestijli ve kalifiye okullardan sadece bir kaçıdır. Bu okullarda Türkiye'de yüksek puan gerektiren Hukuk, Tıp, Eczacılık, Mimarlık, Psikoloji ve daha pek çok bölümü sınavsız bir şekilde okuyabilir ve kariyerinizi sağlam adımlar ile şekillendirme fırsatına erişebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız