DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında İngilizce Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Yurt dışında eğitim almanın en büyük avantajlarından biri de şüphesiz ki yabancı dilinizi geliştirme fırsatı yakalıyor oluşunuzdur. Elbette Türkiye'de de İngilizce eğitim veren kaliteli okullar mevcut. Ancak yabancı bir ülkede eğitim almak, yabancı dilinizi geliştirme ve pratik etme açısından oldukça önemli bir durumdur. Zira günlük ya da sosyal hayatta da İngilizce ya da o ülkenin dili ile fazlasıyla iç içe olma durumu söz konusudur. Bu bağlamda yurt dışında İngilizce lisans eğitimi alabileceğiniz üniversiteleri sizler için derledik.

Çekya'nın Gözbebeği: Ostrava Teknik Üniversitesi

Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi listesinde yer alan Ostrava Teknik Üniversitesi, Çekya'da bulunan kaliteli bir okuldur. OTÜ, yüksek kaliteli mühendislik eğitiminde köklü bir geleneğe sahiptir. Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde çok çeşitli eğitim programlarıyla teknik ve ekonomik bilimlerde öğrenim olanakları sunmaktadır. Eğitim faaliyetleri 7 fakülte ve 3 üniversite geneli eğitim programı kapsamında organize edilmiştir. 6 kıtada partner üniversiteler ve araştırma kurumlarında değişim programlarına katılma olanağı bulunmaktadır. Kurumun eğitim dili İngilizce'dir.

İngilizce Öğretmenliği İçin Kaliteli Bir Kurum: Leibniz Hannover Üniversitesi

Adını ünlü filozof ve matematikçi Leibniz’den alan Leibniz Hannover Üniversitesi veya kısaca Hannover Üniversitesi Almanya’nın en köklü üniversitelerindendir. Leibniz Hannover Üniversitesi'nde çok farklı disiplinlerde eğitim alma olanağı bulabilirsiniz. Özellikle İngilizce Öğretmenliği bölümünü İngilizce dilinde okuyacağınız kurumun ana binası Welfengarten’da bulunan Welfenschloss Kraliyet Sarayı’dır. Okulun diğer tüm bölümleri Almanca'dır.

Barselona'nın En Prestijli Okulu: Castelldefels Sosyal Bilimler Üniversitesi

Castelldefels Sosyal Bilimler Üniversitesi, Avrupa’nın girişimcilik başkenti olarak da bilinen dinamik ve canlı Barselona şehrinde bulunmaktadır. CSSS’te eğitim alan öğrenciler, akademik olanakların yanı sıra muazzam kültürel etkinlik seçeneklerinden de faydalanırlar ve bu sayede kritik düşünme becerilerini geliştirerek sosyal katılım konusunda da büyük aşama kaydederler. CSSS, öğrencilerini dünya arenasında değişim başlatan oyuncular olarak yetiştirme vizyonuyla faaliyet gösteren yenilikçi bir üniversitedir. Okulun tüm bölümleri İngilizce'dir.

Polonya'nın Yükselen Yıldızı: Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi, Avrupa’nın en dinamik ve gelişim gösteren kentlerinden biri olan, Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunmaktadır. Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır. Araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı düşünüldüğünde, Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır.

Yurt dışında kaliteli ve prestijli bir lisans eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız