DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında İngilizce Öğretmenliği  Okumak Mümkün mü?

İngilizce öğretmenliği, İngilizce dil bilgisine ve dil yapısına hakim olmayan kişilere İngilizce dilini öğreterek, öğretmenlik yapabilme imkanı tanıyan bir ünvandır. İngilizce öğretmeni olabilmek için üniversitelerin ilgili fakültelerinde bu bölümü okumak gerekmektedir. Ülkemizde birçok üniversitede bölüm olarak okutulan İngilizce öğretmenliğini yurt dışında okumanız mümkündür. Üstelik uygun harç ücretleri ve sınavsız eğitimleri ile yurt dışında bulunan üniversiteler, size birçok avantajı da beraberinde sunmaktadır. Peki yurt dışında bu bölümü hangi okullarda okuyabilirsiniz?

Odessa Pedagoji Üniversitesi - Ukrayna
1805 yılından bu yana eğitim faaliyetlerini sürdüren bir kurum olan Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi, eğitimlerini sadece pedagoji alanında değil aynı zamanda fizik, matematik, öğretmenlik, psikoloji gibi alanlarda da öğrenci yetiştirmektedir. Son yılların başarılı eğitim kurumlarından birisi olan üniversite, yurtdışında pedagoji eğitimi konusunda oldukça caziptir. Üniversiteden mezun olan öğrenciler ise kariyerlerinde önemli noktalara gelmişlerdir ve hemen hemen her zaman istedikleri konumlara ulaşmışlardır demek yanlış olmayacaktır. Odessa Pedagoji Üniversitesi yurt dışında sınavsız İngilizce öğretmenliği bölümü okuyabileceğiniz saygın bir kurumdur.

Odlar Yurdu Üniversitesi - Azerbaycan
Azerbaycan‘ın Bakü şehrinde 1995 yılında kurulmuş olan Odlar Yurdu Üniversitesi çağdaş mimariye sahip eğitim binası, teknolojik ekipmanları ve modern çağın gereksinimi olan donanımlarıyla üst düzey eğitim programları uygulayarak  dünya çapında saygı duyulan bir üniversite haline gelmiştir. Eğitim yelpazesinde birçok farklı lisans ve lisansüstü programları bulunan Odlar Yurdu, “sınavsız” yüksek lisans geçişi sistemiyle de farklı bir eğitim modeline sahiptir. 200 profesörün yer aldığı eğitim kadrosuyla bilimsel araştırmaya verdiği önemi gösteren Azerbaycan Odlar Yurdu, 2250 öğrencisine uluslararası standartları karşılayan eğitim seçenekleri sunmaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi - Makedonya
Avrupa'da sınavsız ve uygun fiyatlarla eğitim alabileceğiniz bir kurum olan Balkan Üniversitesi, aynı zamanda %100 burs imkanı sunmaktadır. Türkiye’de yüksek puan gerektiren hukuk, mühendislik, mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir. 

Yurt dışında üniversite okumak ile ilgili aklınıza takılabilecek herhangi bir sorunun cevabını en doğru şekilde alabilmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız