DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm ABD İçerikleri
Tüm Kazakistan İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yurt Dışında İnşaat Mühendisliği Okumak İçin Bilmeniz Gerekenler

Özellikle ülkemizdeki en büyük sektör olan inşaata ilgi son 20 yıldır çok yüksek. Ülkemizden pek çok kişi yurt dışında inşaat mühendisliği eğitimi almak için seçeneklerini araştırmaktadır. Yüksek eğitim için yabancı ülkelere gitmek isteyen insanların da önünde elbette pek çok (hatta gereksiz derecede fazla) seçenek bulunmaktadır. Bu seçenek bolluğu arasında kaybolmak tabii işten bile değildir. 

Kendinizi Tanıyın

Önce elbette, kendi hedeflerinizi, isteklerinizi, yapabileceklerinizi belirlemelisiniz. İnşaat mühendisliği işinde kendinizi nerelerde görüyorsunuz? Ne tür işler yapmak istiyorsunuz? Nerelerde çalışmak istiyorsunuz? Kimlerle işbirliği yapmak istiyorsunuz? Bu sorular gideceğiniz ülkeyi ve okulu seçerken son derece önemlidir. 
Nasıl bir üniversiteye gitmek istiyorsunuz? Belki ülkenizden çok farklı, belki de ülkenizin kültürüne çok yakın bir ülkeye gitmek istiyor olabilirsiniz. Belki de zor sınavlardan geçerek rekabetçi bir ortamda kıyasıya bir eğitim deneyimi istiyorsunuzdur. Belki de sınavlar sizin korkulu rüyanızdır ve sınavsız üniversiteleri araştırabilirsiniz. Bu konularda yaşayabileceğiniz tüm zorluklar için Draft Eğitim uzman danışmanlık hizmetiyle yanınızdadır.

İnşaat Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği nedir? İnşaat Mühendisliği bölümlerinin temel amacı; gökdelenler, yollar, köprüler, tüneller gibi projeleri tasarlayabilecek ve denetleyebilecek, yapılan projenin bütçeye uygun bir şekilde ilerlemesini sağlayabilecek, proje kapsamında harcanacak malzemeleri hesaplayacak, projelerin çevre karşı uygun olmasına önem gösterecek, grup çalışmasına uygun olacak ve iş sağlığı ve güvenliği kurallarına önem gösterecek öğrencileri bilimsel eğitim ile yetiştirmektir. İnşaat mühendisleri de bu ifade edilen kalemlerdeki görevlerine yerine getirirler. 

Sınavsız Üniversiteler

İnşaat mühendisliği okumak isteyen öğrenciler için giriş koşulları, istenilen belgeler ve sınav puanları üniversiteler arasında farklılıklar gösterir. Fakat çoğu kurum için temel beklenti daima matematik ve fen derslerinde başarılı olmaktır. Sınavsız öğrenci kabul eden üniversiteler için tabii durum daha farklıdır. Böyle bir durumda lise diplomanız, not dökümünüz, dil yeterliliğiniz dışında herhangi bir ek koşul bilmek durumunda da değilsiniz. Başvuru yaptıktan sonra size kalan, üniversite eğitiminizi hakkıyla tamamlayabilmek olacaktır. 

Bize Ulaşın

Yurt dışında inşaat mühendisliği eğitimi ile ilgili bilinmesi gerekenlere dair daha fazlası için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız