DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında Kaliteli Tıp Eğitimi Alacağınız Üniversiteler

Yurt dışında kaliteli Tıp eğitimi alabileceğiniz üniversiteler bugün pek çok avantajı da bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle ülkemizde yüksek puan gerektiren bölümler arasında sayılan Tıp bölümü, çoğu yurt dışı üniversitesinde sınavsız bir şekilde okunmakta ve öğrencileri sınav stresi derdinden kurtarmaktadır. Evet yanlış duymadınız! Sadece lise diplomanız ile Tıp okuyabilirsiniz. Üstelik bunu dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde yapmanız mümkün.

Yurt içinde yapılacak bir Tıp lisansı birçok açıdan yeterli olmasına karşın yurt dışında yapılabilecek bir Tıp lisansının son derece gerisinde kalmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinin arasında ise özellikle Avrupa ülkelerinin Orta Çağ’dan bu yana yerleşik bir tıp geleneğine ve bu konuda Antik Yunan dönemine kadar uzanan geniş kaynaklara sahip olması gelmektedir. Modern tıbbın da büyük bir etki taşıdığı Avrupa ülkeleri, teknolojik açıdan Türkiye’nin fersahlarca ilerisinde olduğundan dolayı da öğrencilere tıp biliminin geleceğe dönük yüzünü çok daha büyük bir rahatlıkla göstermektedir.

Hangi Kurumlarda Kaliteli Bir Tıp Eğitimi Alabilirim?

Sumy Devlet Üniversitesi, Ukrayna'nın Kuzey doğusunda eğitim vermektedir. 1948 yılında kurulan bu değerli okul, Avrupa'nın en iyi Tıp eğitimlerinden birini sunmaktadır. Sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz okul, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Sıralamaları ile dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girmeyi başarmıştır. Ukrayna'da bulunmasından dolayı eğitim ücretlerinin bir hayli düşük olduğu okulda kaliteli bir eğitim alırken, paranız da cebinizde kalacaktır. Vakit kaybetmeden ve hiç tereddüt etmeden Tıp eğitimi almak için bu okula kayıt yaptırabilirsiniz.

Bulgaristan'ın en önemli Tıp okullarından biri olan Varna Tıp Üniversitesi, Bulgaristan'ın Kuzeydoğusu'nda ve Karadeniz’in kıyısında bulunan Varna'da bulunmaktadır. 1 Ekim 1961'de kurulan okulda bugüne kadar toplam 9375 Bulgaristan vatandaşı ve 45 ülkeden 977 kişi yüksek eğitim almıştır. Bulgarca ve İngilizce dillerinde eğitim veren kurumun bölümleri arasında Sağlık Bakımı, Tıp Menajeri, Eczacılık, Tıp ve Diş Hekimliği bulunur. Tıp Fakültesinde 246 öğretim görevlisi bulunmaktadır ve hepsi de profesyonel bir akademik kadrodan oluşmaktadır.

Yurt dışında daha pek çok kaliteli Tıp fakültesi vardır. Bu kurumların hangileri olduğunu öğrenmek ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız