DRAFT BLOG

Yurt Dışında Klinik Psikoloji Eğitimi Alabileceğiniz  En İyi Üniversiteler

Bireyin zihinsel, davranışsal ve duygusal bozukluklarını inceleyen psikoloji dalına klinik psikoloji denir. Klinik psikoloji alanı 1896'da Pennsylvania Üniversitesi'nde Lightner Witmer tarafından ilk psikoloji kliniğinin açılmasıyla başladığı kabul edilir. Klinik psikologlar, psikoloji lisansı ve lisansüstü eğitim alırlar. Lisans eğitimi 4 yıl sürmektedir. Yüksek lisans eğitimi ise 2 ila 3 yıl arasında değişmektedir. 

Ülkemizde psikoloji ve klinik psikoloji eğitimi veren birçok kurum bulunmaktadır ancak yurt dışında bu eğitimi almanın faydaları çok daha fazladır. Öncelikle yurt dışındaki kurumlar sınavsız eğitim sunmaktadır. Üniversite sınavı derdi olmadan klinik psikoloji eğitimi alabileceğiniz bu saygın kurumlar aynı zamanda size uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma fırsatı sunmaktadır. Peki bu kurumlar hangileridir?

Uluslararası Balkan Üniversitesi - Makedonya
Avrupa'nın ve Makedonya'nın en kaliteli kurumlarından biri olan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunmaktadır. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır. Türkiye’de yüksek puan gerektiren hukuk, psikoloji, mühendislik, mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir. 

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi - Polonya
Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuştur. Polonya'daki ilk özel üniversitedir. Polonya'da Sosyal Bilimler programları sunan yükseköğretim kurumları arasında Bilim ve Yükseköğretim Bakanlığı tarafından önde gelen bir kurum olarak gösterilmiştir. SWPS, kuruluşundan bu yana, öğretim ve araştırmaya adanmış bir kurumdur. Öğrencilerinin tüm potansiyellerini fark etmelerine yardımcı olup onları çağdaş dünyanın taleplerini karşılamaya hazırlamayı misyon edinmiştir. Üniversite bünyesindeki araştırmacılar, bireylerin ve toplumların yaşamları üzerinde gerçek etkiye sahip projeler yürütmektedir.

Siz de yurt dışında klinik psikoloji eğitimi almak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız