DRAFT BLOG

Yurt Dışında Konservatuar Eğitimi Alabilir miyim?

Konservatuar eğitimi ülkemizdeki birçok üniversitede verilmektedir ancak yurt dışında konservatuar eğitimi almanın birden fazla avantajı bulunmaktadır. Öncelikle yurt dışında alacağınız eğitim, sizi uluslararası bir diplomanın sahibi yapacaktır. Dolayısıyla bu sayede uluslararası bir etkileşim yakalayabilir ve sanatınızı dünyanın birçok yerinde icra etme şansına sahip olabilirsiniz. Yabancı bir ülkede eğitim almak size farklı kültürleri tanıtacaktır. Bu sayede vizyonunuz gelişecek ve yabancı dilinize de katkı sağlamış olacaksınız. Peki yurt dışında konservatuar eğitimi nerede alınır?

Rusya'nın Gözbebeği St.Petersburg Devlet Üniversitesi
1724 yılında Büyük Peter’ın kararnamesiyle kurulan St. Petersburg Devlet Üniversitesi, 290 yıldan uzun süredir verdiği eğitim ile bilim, mühendislik ve beşeri bilimler alanlarında temel araştırmalara odaklanmış olan, Rusya’nın en köklü eğitim kurumlarından bir tanesidir. Üniversite, Sovyet Dönemi’nde Leningrad Devlet Üniversitesi olarak da bilinmekteydi. Üniversite birçok programa ev sahipliği yapmaktadır. St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nde 4 yıllık lisans eğitimi programlarında eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler için Rus Dili, İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde İngilizce eğitim verilmektedir. Bu bölümler dışında başka bir alanda eğitim almak istiyorsanız ve Rusça seviyeniz B1 seviyesinin altındaysa üniversitenin hazırlık programına kayıt yaptırarak Rusça hazırlık eğitimi almalısınız. Burada konservatuar eğitimi Rusça verilmektedir.

Rusya ve Yaşam Maliyetleri Hakkında
Peki diyelim ki Rusya'da konservatuar eğitimi almaya karar verdiniz. Yaşam maliyetleriniz ve öğrenci giderleriniz ne olacak? Günümüzün ekonomik koşullarında, konu yurt dışında eğitim olduğu zaman ilk akla gelen sorulardan birisi böylesine kaliteli bir eğitimin getireceği maddi yüktür. Yükselen kurdan dolayı birçok öğrenci ve aile yurt dışı eğitimde en uygun seçenekleri sunan ülkeleri aramaktadırlar. Yurt dışında üniversite okumak isteyen pek çok öğrencinin de tercihleri arasında bulunan Rusya, öğrencilerin akıllarına hemen şu soruyu getiriyor olabilir: “Rusya’da okumak pahalı mı?” 

Yüksek öğrenimin verildiği birçok Avrupa ülkesine ve Türkiye’ye kıyasla barınma, beslenme ve ulaşım gibi olguların öğrencilerin bütçesini zorlamayacağı bir ülke olan Rusya’da aynı zamanda eğlence de çok ucuzdur. Bu ülkede, Rus halkı için gelenekselleşmiş bir olgu olan gece hayatı hemen hemen her bütçeye uygundur. Bir tek başkent Moskova ülkenin diğer şehirlerine kıyasla görece pahalıdır ancak bu görece pahalılık yine diğer Avrupa başkentleri ile kıyaslandığı zaman son derece uygun düşmektedir.

Rusya üniversiteleri hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız