DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışında Lise Diploması İle Psikoloji Okuyun!

Yurt dışında eğitim almak artık çok daha kolay. Diyeceksiniz ki nasıl kolay… Şöyle ki, sizi kaygılandıran, strese sokan ve yüksek başarı gerektiren sınavları unutun. Yurt dışında üniversite eğitimi alabileceğiniz sınavsız üniversitelerin, puansız bölümlerinde eğitim alabilirsiniz. Bu tür okullara girmek için tek ihtiyacınız olan şey de lise diplomanız… Yani yurt dışında okuma hayallerinizi daha fazla ertelemenize gerek yok. Ayrıca bu üniversitelerde yalnızca belli başlı eğitim programları değil, neredeyse her akademik disiplinlerden bölümler yer almaktadır. Mühendislik, tıp, hukuk gibi programlarla birlikte, yurt dışında psikoloji eğitimi almak da bu sınavsız üniversitelerle daha kolay.

Sınavsız üniversiteler çoğunlukla Rusya, Polonya, Litvanya, Macaristan, Bosna-Hersek, Çekya, Sırbistan, Makedonya, Azerbaycan gibi ülkelerde yer alıyor. Bu ülkelerdeki uygun fiyatlı, Avrupa standartlarındaki üniversiteler, öğrencilerine yüksek kaliteli üniversite eğitimi fırsatı sunuyor. Yalnızca lise diplomasıyla ve başka hiçbir şeyle değil. Diyebileceğimiz şu ki, Avrupa’da lisans eğitimi almak istiyorsanız, sınavsız üniversite fırsatlarına kulak verin ve kaçırmayın.

İşte sınavsız psikoloji okuyabileceğiniz sınavsız Avrupa üniversitelerinden ikisi…

Eötvas Lorand Üniversitesi, Macaristan

Başkent Budapeşte’de yer alan Eötvas Loránd Üniversitesi, Macaristan’da bulunan en prestijli okullarından biridir. Dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında ilk 500’de yer almaktadır. Aynı zamanda, Avrupa’daki en kaliteli 250 üniversiteden biridir. 1635’te kurulmuştur ve o tarihten beri eğitime hiç ara vermemiştir. 

ELÜ personelinin %75’i akademik dereceye sahiptir. Bu oran, Macaristan üniversiteleri arasındaki en yüksek orandır. Üniversitede 8 fakülte bünyesinde 38 lisans ve 96 yüksek lisans programı bulunuyor ve toplamda 13.162 adet ders veriliyor.

Kazan Devlet Mimarlık Üniversitesi, Rusya

Mimarlığı ve İnşaat Mühendisliği’ni aynı potada sunan üniversitelerin başında Rusya’nın Kazan kentindeki Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi geliyor. 1930 yılından beri eğitim faaliyetlerini büyük bir hızla sürdürmekte olan bu kurum çağdaş bir teknik eğitim vermektedir.

70 profesör, 300 doçent ve 500 araştırma görevlisi gibi kalabalık ve kalifiye bir kadrosu vardır. Üniversitenin içinde bulunduğu ülke olan Rusya, Mimarlık ve İnşaat alanında gelişmiş bir ülkedir ve İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin dostudur. Sınavsız üniversite seçeneği sunan ülke aynı zamanda ekonomik açıdan da uygundur.

Bize Ulaşın

Draft Eğitim Danışmanlık olarak tüm yurt dışı eğitimi süreçlerinizde yanınızdayız. Uzman eğitim danışmanlarımız her sorunuzu, merak ettiklerinizi yanıtlamak için bize ulaşmanızı beklemektedir. Bunu yapmak için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli olur. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız