DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Makine Mühendisliği Okumak İçin  4 Muhteşem Neden

Makineler toplumların üretim yaşantısına katkıda bulunur ve insanların hayatlarını kolaylaştırırlar. Günümüzde artık çoğu iş ve yaratıcılık faaliyeti dijital alanlara kaysa da makineler hala hayatımızda. Dolayısıyla makine mühendisliği, diğer mühendislik bilimleri gibi, en fazla iş olanağı sağlayan yetkinliklerden biri. Ülkemizde yüksek puanlar isteyen, kaliteli üniversiteler bu mühendislik biliminin eğitimini veriyor olsalar da öğrenci adaylarımız, yurt dışında makine mühendisliği okumak için seçeneklerini araştırıyor.

Almanya, Batı Avrupa bölgesinde mühendislik okullarının kalitesiyle ön plana çıkıyor, Doğu’da ise Rusya, Azerbaycan gibi ülkeler her tür teknik okul için ayırdıkları yüksek bütçeyle ve sınavsız üniversiteleriyle biliniyor. Yurt dışı eğitiminizi makine mühendisliği üzerine yapmanın pek çok avantajı bulunuyor. Bu metnimizde kısaca bu avantajlardan bahsedeceğiz.

1) En iyi makine mühendisliği okulları

Yurt dışında sadece teknik eğitim üzerine odaklanmış, büyük deney ve araştırma kurumları olan üniversiteler var. Bu okulların pek çoğu tam donanımlı eğitim olanakları ve iş dünyasıyla olan sıkı bağlarıyla biliniyorlar. Haliyle böylesi kurumlarda makine mühendisliği eğitimi alırsanız daha üniversite yıllarınızda önemli projelerde rol alabilir, portfolyonuzu erkenden oluşturabilirsiniz. 

2) Yeni bir yabancı dil öğrenmek

Yabancı bir ülkede makine mühendisliği eğitimi alırsanız gittiğiniz ülkenin dilini öğrenme şansına sahip olacaksınız. Örneğin teknik eğitimleri ile ünlü Almanya ve Rusya'da Almanca dilinizi ve Rusça dlinizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz. Bu iki dil de İngilizce kadar önemli ve her sektörde çalışan pek çok firma tarafından kullanılıyor. Eğitim alırken İngilizcenizi geliştirmek ve üçüncü bir dil öğrenmek tüm hayatınız adına sizin için faydalı olabilir.

3) Uygun harç koşulları

Kendinizi bazı ülkelere şartlamayın. Avrupa’nın genelinde ve farklı ekonomik durumlar içerisinde olan ülkelerde gayet başarılı teknik okullar var ve mühendislik eğitimlerinde daha pahalı olan diğer ülkelerin üniversitelerini aratmayabiliyorlar. Bu konuda doğru rehberlik altında kendinize en uygun ve en hesaplı üniversiteleri bulabilirsiniz. Ayrıca harç giderleri kadar yaşam maliyetlerinin de ucuz olduğu pek çok Avrupa ülkesi var. 

4) Sınavsız üniversiteler

Yurt dışı eğitimi almak sınavsız gerçekleştirilebiliyor. Bu imkan hukuk, psikoloji, mühendislik gibi ülkemiz şartlarında yüksek puanlar isteyen bölümler için de geçerli. Özellikle Rusya, Baltık ülkeleri, Balkan ülkeleri, Orta Avrupa ülkeleri sınavsız üniversite uygulamalarının en sistemli şekilde işlediği ülkelerden yalnızca birkaçı. Sınavsız eğitim tüm dünyadan öğrenci adaylarının ilgisini cezbediyor. 

Bize Ulaşın

Yurt dışı eğitimi için Draft Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bunu internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak yapabilirsiniz. Dilerseniz İzmir merkez, Urla, Ankara ve İstanbul ofislerimizde bizleri ziyaret edebilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız