DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Mimarlık Eğitimi İçin İtalya Üniversiteleri Sizi Bekliyor

İtalya, pek çok kişinin hayran kaldığı bir ülke olmanın yanı sıra yurt dışında mimarlık eğitimi için de gidilecek en doğru yerdir. En iyi mimarlık okullarının bulunduğu bu ülke, tarihte çok fazla sayıda önemli mimar, tasarımcı, mucit, sanatçı, yazar yetiştirmiştir. Öncelikle Rönesans döneminde yetişmiş bu kişileri kim tanımaz, kim bilmez ki? İtalya’da mimarlık eğitimi de aynı şekilde, en azından bu büyük tasarımcıların yanına yakışır bireyler yetiştirmeyi hedefleyen üniversiteler tarafından yüzyıllar içinde gelişmiştir. 

Bu ülkede alacağınız üniversite eğitimi yalnızca mimarlık eğitiminin kalitesinden dolayı avantajlı değil elbette. Yaşam ve harç ücretleri bakımından İtalya, pek çok Batı Avrupası’na göre daha uygun fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca zengin kültürü ve sosyal çeşitliliği açısından gidenler için unutulmaz bir deneyim olma ihtimalini de barındırmaktadır. Draft Eğitim, İtalya’da almak istediğiniz mimarlık eğitimi yolundaki tüm aşamalarınızda uzman eğitim danışmanlığı hizmeti için yanınızdadır. Bu ülkede kaliteli mimarlık eğitimi alabileceğiniz üniversiteleri kısaca sizlere tanıtmak istiyoruz.

Bologna Üniversitesi

Avrupa kültürünün kilometre taşları ve referans noktalarından biri olan Bologna Üniversitesi, Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak kabul edilmektedir. 1088 yılında kurulmuştur. Bu köklü geleneğinin doğal bir sonucu olarak, İtalya’nın ve hatta dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. Seksen beş bine ulaşan öğrenci sayısı, Bologna Üniversitesini İtalya’nın en popüler eğitim kurumu haline getirir.
Bologna, Cesena, Forli, Ravenna ve Rimini olmak üzere 5 kampüse sahip olup eğitim ve ders dışı faaliyetlerin gerçekleştirildiği alanların toplamı 1 milyon 162 bin 500 metrekareden fazladır. 

Roma Sapienza Üniversitesi

İlk adı “Studium Urbis” olan Roma Sapienza Üniversitesi, 1303’te Papa Boniface VIII tarafından kurulmuş olup İtalya’nın en eski üniversitelerinden biridir.
1660’ta yeni binasına taşındıktan sonra Sapienza olarak anılmaya başlamıştır. Roma’nın merkezinde bulunan Sapienza Üniversitesi, ana tren istasyonu Termini’ye yürüme mesafesindedir.

Sapienza Üniversitesi, 115.000 öğrencisiyle Avrupa’nın en büyük üniversitesidir. Bu öğrencilerin 5.500’ü diğer ülkelerden gelen yabancı öğrencilerdir, akademik kadrosu ise 4.000 akademisyenden oluşmaktadır. Üniversite bünyesindeki 63 bölümde 250 derece programı ve 200 uzmanlık programı, 59 kütüphanesi (İtalya üniversiteleri arasında en yüksek sayıdır) ve 21 müzesi bulunur.

Bize Ulaşın

İtalya’da mimarlık eğitimi, en iyi mimarlık okulları ve yurt dışı üniversiteleri hakkındaki tüm sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız