DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında Mimarlık Eğitimi İçin Üniversite Sınavına Girmeye Gerek Yok!

Bazı insanlar sınav stresini yoğun biçimde yaşar. Bazı insanların ise düpedüz kabusu olabilir. Ya da çok daha basit bir biçimde, kişi yoğundur ve sınavlara katılabilecek bir zaman yaratamaz. Bu üç farklı koşuldaki insanlar için geçerli olan bir şey varsa o da sınava girmeden de üniversite eğitimi alabilecek olmalarıdır. Sınavsız üniversiteler uzunca bir süredir tercih ediliyor ve gittikçe çoğalıyorlar. Özellikle Doğu ve Orta Avrupa ülkelerinde bu düzenlemeler sistemli bir biçimde uygulanıyor. Ayrıca bu okullarda hukuk, felsefe, mühendislik gibi bölümleri de okuyabiliyorsunuz. Yurt dışında mimarlık okumak isteyenler için de aynı şey geçerli; bahsi geçen coğrafyadaki üniversitelerde sınavsız mimarlık eğitimi veren bir sürü okul var.

Her ülkenin, her üniversitenin kendisine göre farklı avantajları var. Bu da elbette kişilerin kendi süreçlerine ve hedeflerine göre değişkenlik gösterir. Bu konularda yaratıcı olamadığınız her zaman Draft Eğitim'in uzman eğitim danışmanları ile görüşebilirsiniz. Şimdi sınavsız olarak başvuru yapabileceğiniz, yurt dışında mimarlık fakülteleri olan üniversitelere kısaca bir bakalım.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi 1920’de açılmış ve eğitim süresi boyunca hem farklı enstitülerin bünyesinde hem de Bakü Politeknik Enstitüsü olarak hizmet vermiştir. 2000 yılından sonra bu üniversite, Haydar Aliyev'in talimatları doğrultusunda günümüzdeki Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi adıyla eğitim vermeye başlamıştır. 

Polonya: Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Bilimsel Dersler Birliği ve Varşova Kenti Yurttaşlar Komitesinin çabalarıyla 1915 yılında faaliyete başlamıştır. Polonya’nın yalnızca en eski değil, aynı zamanda en iyi teknik üniversitesidir. 

Polonya üniversiteleri sıralamasında kendi kategorisine dokuz yıl üst üste birinci olmuştur. Varşova Teknoloji Üniversitesi’nde 180’in üzerinde araştırma grubu, organizasyon ve topluluk faaliyet göstermekte, 30’dan fazla çalışma alanında eğitim olanağı sunulmaktadır.İngilizce müfredatlı eğitim yapılmaktadır.

Macaristan: Pecs Üniversitesi

Macaristan’ın Peç kentinin yüksek öğrenim tarihi 1367'ye dayanır. Orta Avrupa’nın en eski ve köklü üniversitelerinden biridir.
Peç Üniversitesi, 20.000 öğrenci, 4.000'den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 akademisyenle Macaristan'ın yüksek kaliteli araştırma ve eğitim seçenekleri sunan en büyük yüksek öğrenim kurumları arasındadır. On fakültede sunulan geniş kapsamlı eğitim programları hemen hemen her alanı kapsamaktadır.

Bize Ulaşın

Yurt dışında mimarlık eğitimi, mimarlık eğitimi alabileceğiniz sınavsız üniversiteler gibi konulardaki sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bunun için sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız