DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Mühendislik Eğitimi Almak İçin Lise Diploması Yeterli!

Sınav stresi birçok öğrenci veya öğrenci adayı için sorun. Zaten hem bu sebepten hem de eğitimdeki olumlu etkilerinden şüphe edilmeye başlandığından dolayı sınavların gerekliliği dünya çapındaki eğitimciler arasında tartışılmaktadır. Buna paralel olarak, Avrupa’da sınavsız eğitim veren üniversitelerin sayısıyla birlikte, yurt dışında eğitim planı kuran öğrenci adaylarının sayısı da arttı. 

Üstelik bu sınavsız eğitim olanakları hukuk gibi, felsefe gibi, mühendislik, mimarlık gibi normal şartlarda girilmesi gereken sınavlarda son derece yüksek puanlar gerektiren bölümler için de var. Yani başlıkta yazdığımız doğru: Yurt dışında mühendislik eğitimi almak için lise diploması yeterli... 

Sınavsız üniversite uygulaması genellikle Doğu Avrupa, Orta Avrupa, Balkan, Baltık bölgelerindeki ülkeler tarafından sistemli bir biçimde uygulanıyor. Zaten “sınavsız üniversite” dendiğinde akla gelen ülkeler Rusya, Polonya, Azerbaycan, Makedonya gibi ülkeler. Bu ülkelerdeki üniversiteler farklı ve köklü eğitim geleneklerini temsil etmekte, gidecek öğrenci adayları için farklı ekonomik, kültürel koşullar sunmaktadırlar. Kendiniz adına doğru kararı verebilmeniz için bu farklılıkları iyi belirlemek, hangi okulların avantajlarının sizin için daha iyi olduğunu netleştirmek gerekir. Bunun için her zaman uzman eğitim danışmanlığı için Draft Eğitim’e ulaşabilirsiniz.

Şimdi sizlere Avrupa’da sınavsız mühendislik eğitimi alabileceğiniz bazı üniversitelerden bahsedelim.

Makedonya: St. Kliment Ohridski Üniversitesi

Makedonya’nın ikinci büyük devlet üniversitesi olan St. Kliment Ohridski Üniversitesi UKLO kısaltması ile bilinir. Ana binası Güney batı Makedonya’da bulunan tarihi Bitola MANASTIR şehrinde olup, bölgedeki yüksek eğitim alanındaki en önemli kurumlardan bir tanesidir.
Bu okulda pek çok farklı mühendislik bölümünü sınavsız bir başvuru ile okumaya imkan kazanabiliyorsunuz. Makedonya da sunduğu uygun yaşam koşulları, düşük harç ücretleri, Türk kültürüne yakınlığı ve açıkçası güzel bir ülke olmasıyla ülkemizden gidecek pek çok öğrenci adayını etkilemektedir.

Polonya: Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi

1919 yılında Polonya’nın Krakow kentinde kurulan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Polonya'nın en köklü, en prestijli okullarından bir tanesidir. Bu okul Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesine girmeye de hak kazanmıştır. Genellikle teknoloji ve mühendislik alanlarında çeşitlenen geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır. 
Teknik alanlarda Polonya’da eğitim almak için en uygun kurumlardan biri olarak gösterilmektedir.

Ukrayna: Kharkov Politeknik Üniversitesi

Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan ve tanınmış bir ticari, bilimsel ve kültürel merkez niteliğini taşıyan Kharkov kentinde bulunmaktadır. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olup 100’den fazla uzmanlık alanında öğrenci yetiştirmektedir. 

KPÜ’deki Uluslararası Eğitim Departmanı, öğrencilere üniversite eğitimlerine başlamadan önce Rusça öğrenme imkânı tanımakta, Ukrayna’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak için hazırlamaktadır. Yine sınavsız olarak girebileceğiniz bu üniversitede İngilizce de eğitim verilmektedir.

Bize Ulaşın

Sınavsız üniversiteler, Avrupa’daki kaliteli mühendislik okulları ve daha fazlası hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bize ulaşmak için internet sitemizde bulunan online iletişim formunu doldurmanız yeterli.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız