DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında  Mühendislik Okumak İçin 5 Neden

Mühendislik, çağımızın en dinamik, en geçerli ve en ilgi çekici mesleklerinden biri. Çalışma alanlarına ve iş imkanlarına baktığımızda bu ilgiyi sonuna kadar hak ediyor. Yurt dışında mühendislik okumak bir çok açıdan daha avantajlı olabilmektedir. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, yurt dışı üniversiteleri genellikle sınavsız bir şekilde yani sadece lise diploması ile öğrenci kabul etmektedir. Peki yurt dışında mühendislik okumak için 5 neden nedir?

1- Yabancı Dilde Eğitim:
Mühendislik diğer bilim dallarına kıyasla çok genç ve dinamik bir bilim dalıdır. İnsana dair her gün yeni şeyler keşfedilmekte, hızla değişen ve dönüşen dünya içinde insanın konumu da farklılaşmaktadır. Bu da literatüre sürekli yeni şeyler eklenmesi demektir. Yurt dışında mühendislik okumak, kazanacağınız dil becerileri ve kuracağınız uluslararası bağlantılar sayesinde literatürü daha yakından takip etmenize olanak sağlar. Alanınızla ilgili yurt dışındaki gelişmeleri ve yapılan araştırmaları zaman kaybetmeden takip edebilmenizi mümkün kılar.

2- İletişim Becerileri:
Yurt dışı eğitimin kişiye kattıklarının başında iletişim becerilerinin biraz da zorunlu olarak gelişmesi gösterilebilir. Yabancı bir ülkede, farklı kültürlerden insanlarla bir arada olma durumu ister istemez iletişim becerilerinizin güçlenmesine yardımcı olur. Yurt dışı eğitim sizi bu konuda da bir adım öne taşıyacaktır.

3- Uluslararası Geçerliliğe Sahip Bir Diploma:
Yurt dışında eğitim aldığınız sürece, diplomanız uluslararası arenada sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Bu da rakiplerinizden kolayca sıyrılmanıza ön ayak olarak, sizi kariyerinize en doğru şekilde hazırlayacaktır. 

4- Kişisel Gelişim:
Yurt dışında üniversite okumanın en büyük kazanımlarından biri kendini daha iyi tanıma, sorumluluk ve hayatını idame ettirebilme yeteneklerinin hızla gelişmesidir. Üniversite bu biraz zorlu süreci daha eğlenceli ve kolay atlatılabilir kılacaktır. Kendi hayatınıza dair kararları kendiniz almanız, kendinizi daha iyi tanımanız, yabancı bir ülkede tek başına yaşamanız kişisel gelişiminiz açısından oldukça öğreticidir. 

5- Vizyon:
Mühendislik, pek çok farklı disiplinle etkileşim içinde olan, diğer bilim dallarından etkilenen ve onları etkileyen bir bilim dalıdır. Yurt dışında eğitim almak gezip göreceğiniz yerler, tanıyacağınız farklı kültürden insanlar, katılabileceğiniz uluslararası bilimsel toplantılar ve daha pek çok sosyal ve kültürel aktivite sayesinde diğer alanları da tanımanıza ve vizyonunuzun gelişmesine katkı sağlayacaktır. 

Anlaşmalı okullarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız