DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Mühendislik Okumak

Yurt dışında mühendislik okumak bir çok açıdan daha avantajlı olabilmektedir. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, yurt dışı üniversiteleri genellikle sınavsız bir şekilde yani sadece lise diploması ile öğrenci kabul etmektedir. Bunun yanı sıra öğrenciler eğer yaşam maliyetleri daha uygun bir ülkeyi seçerse, okulun da harç ücretlerini baz alarak çok daha uygun koşullarda üniversite eğitimi alabilmektedirler. Açıkçası yurt dışında eğitim almak her açıdan çok daha avantajlıdır diyebiliriz. Zira bunun yanı sıra yabancı bir ülkede eğitim almak yabancı dilinizi de geliştirmektedir. Peki bu kurumlar hangileridir? Gelin hep beraber bir göz atalım.

Kiev Politeknik Üniversitesi - Ukrayna

Bir çok mühendislik programına ev sahipliği yapan Kiev Politeknik Üniversitesi, Ukrayna'nın en başarılı teknik okullarından biridir. Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulmuştur. Kiev Politeknik Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesi'nin taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Kiev Politeknik Enstitüsü bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir. Ukrayna, yaşam maliyetleri açısından da oldukça uygun bir ülke olduğu için yurt dışında üniversite okumak isteyen kişiler için oldukça uygun bir yerdir.

Wroclaw Teknik Üniversitesi - Polonya

Öğrenci dostu bir diğer ülke Polonya'dır. Wroclaw Teknik Üniversitesi olarak da bilinen Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya'nın önde gelen bir bilim ve eğitim merkezidir. Avrupa'da ve dünyanın geri kalanındaki teknik üniversiteler arasındaki konumu her yıl yükselmektedir. Araştırma potansiyeli, en yüksek seviyedeki eğitim kalitesi, inovasyon anlayışı ve sektörle işbirliği faaliyetleri, üniversitenin gelişimini göstermektedir. WBTÜ, iş piyasasında değer verilen ve aranan uzmanlar yetiştirmektedir. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Alman Üniversitesi Königliche Technische Hochschule Breslau'nun fiziki mirasını, aynı zamanda Lviv Politeknik üniversitesinin ise entelektüel ve bilimsel mirasını taşımaktadır. Wroclaw Teknoloji Üniversitesi olarak 1945'ten beri faaliyet göstermektedir.

Yurt dışı üniversiteleri hakkında çok daha detaylı bilgi almak ve önümüzdeki süreçlerde eğitim anlamında en doğru şekilde planlayabilmek için bize online iletişim formundan ya da Whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz. Şu süreçte sizlere evimizden destek vermekteyiz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız