DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Öğretmenlik Eğitimi Almak İster miydiniz?

Öğretmen (aynı zamanda okul öğretmeni veya bazı bağlamlarda eğitimci olarak da adlandırılır), öğrencilerin bilgi, yeterlilik veya erdem elde etmelerine yardımcı olan kişidir. Bazı ülkelerde, okul çağındaki gençlere eğitim, okul veya kolej gibi resmi bir ortam yerine aile içi (evde eğitim) gibi gayri resmi bir ortamda yürütülebilir. Çoğu ülkede, öğrencilerin resmi öğretimi genellikle ücretli profesyonel öğretmenler tarafından yürütülür. Ülkemizde öğretmenlik eğitimi, eğitim fakültelerinde verilmektedir. Öğretmenliğin bir çok branşı bulunmaktadır. Peki yurt dışında hangi üniversitelerde hangi bölümlerde öğretmenlik eğitimi alınmalı?

Bakü Devlet Üniversitesi - Biyoloji Öğretmenliği
Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan'ın en önemli üniversitesidir.  1919 yılında kurulmuştur. 1930’da Sovyet yöneticiler tarafından “yeniden yapılandırma” adı altında kapatılmış ve okulun yerine de Ali Eğitim Enstitüsü kurulmuştur. Bakü Devet Üniversitesi çift dalda eğitim alma seçeneği de sunmaktadır. Türk öğrencilerin çok ilgi gösterdikleri üniversitenin 1500 yabancı öğrencisi bulunmaktadır. Üniversitede sınavsız ve Türkçe eğitim almak mümkündür. 

Bitola Manastır Üniversitesi - İlkokul Öğretmenliği
Makedonya’nın ikinci büyük devlet üniversitesi olan St.Kliment Ohridski Üniversitesi UKLO kısaltması ile bilinir. Ana binası Güney batı Makedonya’da bulunan tarihi Bitola MANASTIR şehrinde olup, bölgedeki yüksek eğitim alanındaki en önemli kurumlardan bir tanesidir.10 fakülte, 11 meslek yüksek okulu ile. 51'den fazla lisans çalışma programları ve 41 lisansüstü eğitim programı ile yüksek eğitim birimine hizmet vermektedir.

Varşova Üniversitesi - İngilizce Öğretmenliği
Sınavsız eğitim alabileceğiniz bir diğer kurum Varşova Üniversitesi'dir. Üniversite faaliyetlerinin temel konsepti, öğretim ve araştırmada birliktir. Müfredatındaki tüm branşların uyum içinde gelişmesi hedeflenmektedir. Varşova Üniversitesinde 3.750 akademisyen görev yapmakta olup dörtte biri profesör unvanına sahiptir. 3.350’nin üzerinde başlık altında araştırmalar yapılmakta, aynı zamanda bu araştırmacılardan eğitim alan öğrenciler de bu araştırma projelerinde yer alabilmektedir. Varşova Üniversitesi bünyesindeki araştırma ekipleri pek çok alanda dünya çapında ödül kazanmış, uluslararası araştırma programlarında yer almışlardır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi - Türkçe Öğretmenliği
Eğer, yurt dışında hem sınavsız hem de masrafsız bir eğitim almak istiyorsanız, Uluslararası Balkan Üniversitesi size hitap eden en uygun seçeneklerden biri olabilir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’nın Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. 

Yurt dışında öğretmenlik eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için uzman ve deneyimli eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız