DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Okurken Burs Alabilir miyim?

Yurt dışında okurken burs alabileceğiniz okullar mevcuttur. Yurt dışında lisans veya yüksek lisans eğitimi almak isteyen çoğu öğrencinin en büyük hayali kaliteli bir üniversitenin onlara burs vermesidir. Fakat bu hayali gerçekleştirmenin her zaman kolay olmadığı yanlış olsa da sıkça düşünülür. Üniversitelerin burs seçeneklerinin ve aday öğrencilere burs verme şartlarının farklı ölçütlere göre değişmesine rağmen yurt dışında bulunan üniversitelere yapılan burs başvurularında tüm giriş şartları yerine getirildiği takdirde burs sahibi olabilirsiniz.

Akademik başarı bursları her üniversitede farklı başvuru şartlarına ve kontenjanlara tabidir. Yurt dışında burs veren kurumlar burs verme koşullarını açıkça belirtmektedir. Şartları sağlıyorsanız burs alma ihtimaliniz bir hayli yüksektir. Burs almak istediğiniz ülkenin dilini çok iyi bilmek de şansınızı artıracaktır. Başarılı bir geçmişe sahip olmanız ve bunu belgeleyebilmeniz, burs verecek olan kurumların sizin başarınıza ve deneyiminize güvenmelerini sağlayacaktır.

Almanya'da Kaliteli Bir Eğitim Alırken Burslu Okuyabilirsiniz!

Almanya'da bulunan bazı okullarda, kaliteli bir eğitim alırken bir yandan da burslu okuyabilirsiniz. Almanya’da bulunan devlet üniversitelerinin fonu, tamamıyla devlet tarafından sağlandığı için bu üniversiteler ücretsizdirler. Ve yabancı öğrenciler için de harç ücreti bulunmamaktadır. Almanya’daki öğrencilerin yalnızca %5,5’i özel üniversitelerde eğitim almaktadır fakat yeteneğe ve akademik başarıya göre bu üniversiteye bağlı veya Alman iş adamlarına bağlı özel kurumlar seçkin öğrencilere burs sağlamaktadırlar.

Almanya'da Okurken Bir Yandan Çalışabilirsiniz

Almanya’daki öğrencilerin %68’i okurken çalışarak kendilerini finanse etmektedirler. Saat üzeri çalışıldığı takdirde öğrencilerin saat ücreti 10-14 Euro arasında olmaktadır. Eğer anlaşmalı olarak çalışıyorsanız haftalık 20 saat iş için ayda 800-1000 Euro arasında maaş verilmektedir ki bu rakam sayesinde Almanya’daki eğitim hayatınız fevkalade geçebilir. Almanya’da çalışan öğrenciler gelecekteki iş pratiklerine destek olabilmek adına çoğunlukla bölümleriyle ilgili bir alanda veya bir firmada çalışmaktadırlar. Almanya’da eğitim görürken çalışan bir öğrenci bu sayede bir firmada bir mühendis gibi çalışabilir ancak çalışma saatleri görece daha az olup ücretler de bundan dolayı daha azdır. Almancası yeterli olmayan veya yeteneklerini henüz kendi bölümüyle alakalı bir alanda kullanamayan öğrenciler ise temizlik işleri, bulaşık, taşıma, fast-food ve komilik gibi alanlarda saati 6 ila 9 Euro arası çalışma fırsatı bulabilmektedirler.

Avrupa'da burs alabileceğiniz okullar hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ve alanında kendini yetiştirmiş uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız