DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Okurken Çalışmanıza İzin Veren Ülkeler

Yurt dışında okurken çalışmanıza da izin veren pek çok ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler başlıca Avrupa ülkeleri olup, dünyanın en iyi üniversitelerini de bünyesinde barındırmaktadır. Yurt dışında ve hatta Polonya gibi bir Avrupa ülkesinde üniversite okurken Euro kazanabilir, yurt dışında eğitim ve yaşam masraflarınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz. Üstelik, yurt dışında okurken çalışmak size çok değerli bir iş tecrübesi ve kariyerinizin bir sonraki aşamalarında sağlam iş bağlantıları da sağlayabilir! Ayrıca bu sayede sosyal hayatta yabancı dilinizi de sürekli olarak pratik etme imkanı bulabilirsiniz.

Yurt Dışında Kaliteli Bir Üniversite Eğitimi Alırken Çalışabileceğiniz Bir Ülke: Polonya

Polonya, Türk vatandaşlarına haftada 20 saat çalışma hakkı vermektedir. Haftalık 20 saat çalışarak kazanabileceğiniz para ile okul masraflarınızın bir kısmını karşılayarak veya harçlığınızı kazanarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Okurken çalışmak, yabancı dil ve iletişim becerilerinizin gelişimi açısından da çok iyi bir fırsattır. Aynı zamanda Polonya diğer Avrupa ülkelerine göre yaşam maliyetleri ve okul masrafları daha uygun olan bir ülke olup öğrencilere çok şey vadetmektedir. Örneğin; ulaşım açısından, öğrencilerin yarı fiyatına alabildikleri bir bilet ile şehrin birçok yerine ulaşım sağlayan geniş bir ağa sahip metro sistemi kullanılmaktadır. Diğer taraftan, Polonya bir AB ve Schengen Topluluğu üyesi olduğundan dolayı, Polonya’da üniversite okurken dilerseniz tüm Avrupa ülkelerini herhangi bir vize engeline takılmadan serbestçe dolaşabilirsiniz!

Polonya Üniversiteleri Hakkında

Polonya, yurt dışı eğitimi konusunda uzun süreli bir devlet politikası olarak uygulayan ve bu doğrultuda yabancı öğrencilere pek çok avantaj sağlayan bir ülkedir. Varşova, Krakow, Poznan, Wroclaw gibi dünyaca ünlü ve en büyük kentleri aynı zamanda birer eğitim kentidir. Polonya’da 131 devlet üniversitesi ve 326 özel üniversite bulunduğu dikkate alındığında bu gayet anlaşılabilir bir durumdur. Polonya’da pek çok alanda dünya standartlarında eğitim verilmektedir. Ülkemizde YÖK tarafından da tanınan QS ve Times Higher Education gibi dünya sıralamalarında en iyi üniversiteler arasında pek çok Polonya üniversitesi bulunur. Polonya, özellikle medikal ve teknik eğitim alanında çok yüksek eğitim kalitesiyle dünya çapında ün yapmıştır.

Polonya'da Hangi Üniversiteler Bulunmaktadır?

Polonya’da kaliteli bir yurt dışı eğitim, alabileceğiniz ve ilk 1000’de yer alan üniversiteler arasında Varşova Teknoloji Üniversitesi, Krakow Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Lodz Teknoloji Üniversitesi ve Wroclaw Teknik Üniversitesi yer alır. Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya’nın hem en eski hem de en iyi teknik üniversitesi olarak kabul edilir. Polonya üniversiteleri sıralamalarında kendi kategorisinde üst üste 9 yıl birinciliği göğüslemiştir. Krakow Bilim ve Teknoloji Üniversitesi de modern teknoloji alanında önde gelen üniversitelerden biri olup bünyesinde prestijli bir uluslararası eğitim merkezi faaliyet göstermektedir. Toplamda 58 anabilim dalı ve 200 uzmanlık alanında eğitim verilmektedir.

Yurt dışında kaliteli bir eğitim alırken bir yandan da Euro kazanabilmek ve yurt dışı okullarından birine kayıt yaptırmak için iletişim formundan bize ulaşabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız