DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Okurken Gezmek İsteyenler İçin:  Avrupa Gezi Rehberi

Yurt dışında okurken doyasıya gezmek ve Avrupa'yı yerinde keşfetmek pek çok kişinin hayali olmalı. Özellikle Schengen bölgesine ait ülkelerden birinde eğitim alıyorsanız doyasıya gezmeniz ve keyifli anılar biriktirmeniz mümkündür. Zira Schengen vizesi ile tam 26 ülkeyi serbest bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde okurken bir yandan da Avrupa'yı keşfetmek sizi her açıdan geliştiren bir durumdur. Bu yazımızda ülkeler ve şehirler hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Avrupa'nın Kalbi, Almanya'nın Gözbebeği: Berlin

Berlin, dünyanın en önemli şehirlerinden biridir. Avrupa’nın kültürel, politik ve ekonomik anlamda en önemli başkentlerinden biridir diyebiliriz. Şehir düzeni ve ulaşım açısından da Alman şehir planlamacılığının en başarılı örneklerinden biri kabul edilmektedir. Avrupa’nın en gelişmiş toplu taşıma ağlarından birine sahip olan Berlin’de pek çok metro ağı bulunmaktadır. Ulaşım ağı, şehrin her noktasına toplu taşımayla ulaşabileceğiniz şekilde düzenlenmiştir. Bilet tarifeleri; kısa mesafe bileti, tek yönlü bilet, 1 günlük bilet ve 7 günlük bilet şeklindedir. Almanya köklü bir geçmişe sahip önemli Avrupa ülkelerinden biridir. Bu nedenle, özellikle başkent Berlin birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Bunların en ünlüsü olan Brandenburg Kapısı ülkenin barış simgesidir. Almanya üniversitelerinde okurken bu keyifli şehrin tadını doyasıya çıkarmanız mümkündür.

Kendine Has Bir Şehir: Barselona

Barselona, hem İspanyol hem de Katalan kültüründen izler taşıyan önemli bir şehirdir. Dünyaca ünlü mimar Antoni Gaudi’nin eserleri şehre bambaşka bir hava katmıştır. Ressam Picasso’nun da ilk evidir. Aynı zamanda Avrupa’nın en popüler öğrenci şehirlerinden biridir. Yüksek çeşitlilik arz eden kozmopolit kültürüyle Barselona’da her kültürden birileriyle iletişim kurmanız mümkündür. Barselona’da öğrenciler için konaklama imkânları bölgeye ve konaklama türüne göre değişiklik göstermektedir. Öğrencilerin yoğun yaşadığı bölgelerde fiyatlar daha uygun olup şehir merkezinde yükselmektedir. Yurt dışında üniversite okumak için tercih edeceğiniz şehirlerin başında gelen Barselona her açıdan avantaj sağlayan bir konumdadır.

İtalya'nın İncisi: Floransa

Sanat ve kültür kenti olarak bilinen Floransa, İtalya’nın Toskana bölgesinin başkenti ve en büyük şehridir. Nüfusu 700.000 civarındadır. “Orta Çağ’ın Atina’sı” diye anılan bir ticaret ve finans merkezi olduktan sonra Rönesans’ın doğumuna ev sahipliği yapan, tarihsel ve kültürel anlamda çok önemli bir şehirdir. Tarihi şehir merkezi 1982’de UNESCO kültür mirası listesine alınmıştır. Çok ünlü sanatçılara, politikacılara ve düşünürlere de ev sahipliği yapmıştır. Ünlü düşünür Machiavelli bunlardan sadece birisidir. Kent merkezine yakın konaklamayı tercih ederseniz pek çok turistik ve kültürel noktaya (örn. Katedral, Kraliyet Sarayı, Vecchio Köprüsü, Leonardo da Vinci müzesi) yürüme mesafesinde bulunacağınız için ulaşım masrafınız düşecektir. Elbette kent merkezine yakın lokasyonlarda daire kiralarının biraz artabileceğini göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Bunun yanında pek çok okul konaklama konusunda öğrencilerini uygun seçeneklere yönlendirmektedir.

Yurt dışında herhangi bir üniversiteye kayıt olmak ve bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız