DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Okurken İstihdam Edilebilirliğinizi Artırmanın 5 Yolu

Dünyanın çok daha küçük bir yer haline geldiği ve teknolojinin küresel iş yerinde her zamankinden çok daha büyük bir rol oynadığı aşikar. Dolayısıyla kişiler arasında rekabet artık her zamankinden çok daha fazla. Bu aynı zamanda istihdam edilebilirliğinizi nasıl iyileştireceğinizi de bir an önce düşünmeye başlamanız gerektiği anlamına gelir! Gelecekteki kariyerinizi düşünmek korkutucu olabilir, ancak yurt dışında okurken istihdam edilebilirliğinizi geliştirmeye başlarsanız, mezun olduğunuzda kendinizi diğer adaylardan ayırabilirsiniz.

İşte yurt dışında okurken istihdam edilebilirliğinizi artırmanın birkaç yolu:

1. Profesyonel Bir Ağa Katılın
Yurt dışındaki üniversiteler, uluslararası ağa sahip dernek ve kuruluşlara da ev sahipliği yapmaktadır. Bu üniversitelerde okurken,  ilgili meslek kuruluşlarına katılma konusunda destek görebilirsiniz. Üniversitenizde mutlaka başarılı iş insanlarının ve bilim insanlarının seminerlerine de yer verilmektedir. Bu seminerlere katılın ve sertifikalarınızı çoğaltın. 

2. Becerileriniz ve Niteliklerinizden Oluşan Bir Portföy Oluşturun
Yurt dışında okurken istihdam edilebilirliğinizi artırmanın bir başka harika yolu da gelecekteki işverenlerle paylaşabileceğiniz bir portföy oluşturmaktır. Hâlâ üzerinde çalıştığınız alanların yanı sıra başarılarınızı yansıtmanın ve deneyimlerinizi ve becerilerinizi net bir şekilde tanımlamanın etkili bir yoludur bu.

3. İş Deneyimi Kazanın
İstihdam edilebilirliğinizi geliştirmenin mükemmel bir yolu, iş deneyimi kazanmaktır. İşverenler, teorik bilgileri gerçek dünya bağlamlarına uygulayabileceklerini gösteren adaylara değer verir. Üniversite okurken staj yapmak da buna dahildir. Bugün artık birçok yurt dışı üniversitesi, öğrencilerine okurken iş imkanı ve staj imkanı sağlıyor. 

Yurt dışında eğitim alırken hem okumanıza hem de çalışmanıza izin veren ülkeler mevcut. Bunların başında Polonya geliyor. Polonya'da eğitim alırken bir yandan çalışabilirsiniz. Sadece kendi alanınızda bir işte çalışmayı düşünmeyin, her türlü deneyim sizin faydanıza olacaktır! Örneğin, bir restoranda çalışmak size mükemmel müşteri hizmeti sağlamak için nasıl etkili bir şekilde iletişim kuracağınızı öğretebilir veya ekip çalışması becerilerini geliştirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca bu sayede dilinizi de geliştirebilirsiniz.

Yurt dışındaki kaliteli okullar hakkında detaylı bilgi almak ve bu okullara kayıt olmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için aşağıda yer alan iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız