DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Okuyacağınız Üniversiteyi Nasıl Seçersiniz?

Yurt dışındaki bir üniversiteye gitmek, birçok insanın hayatında önemli bir dönüm noktasıdır. Bu nedenle, sizin için doğru olan bir üniversiteyi nasıl seçeceğinizi dikkatlice düşünmek önemlidir. Birçok insan için bu, düşündükleri üniversitelerin şehrini ve kampüsünü ziyaret etmeyi içerir. Ancak yurt dışında eğitim almayı düşünüyorsanız, bunun imkansız olduğunu ya da çok zor olduğunu biliyorsunuz. Hangi birini ziyaret edebilirsiniz? 

Biz sizin yerinize yurt dışında eğitim almak için seçeceğiniz üniversiteyi belirlemede birkaç ipucunu bir araya getirdik. 

1. Üniversite Sıralamalarına Bakın
Üniversite sıralamaları karar vermenize yardımcı olabilir. Sıralamalar, öğrenci memnuniyeti ve öğretim etkinliği gibi birçok farklı kategoriyi kapsar, böylece size bir üniversitenin nasıl olduğuna dair harika bir genel bakış sağlayabilirler. Okuyacağınız okul dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinden biriyse, tereddüt etmeden başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sıralamalar ayrıca bir üniversitenin belirli konularda ne kadar yüksek dereceli olduğunu gösterir. 

2. Sosyal Medyayı Kullanın
Bir üniversitenin Facebook, Instagram ve Twitter sayfalarına göz atmak, oradaki hayatın gerçekten nasıl olduğunu görmenin harika bir yoludur. Bu kanalları yorum göndermek ve soru sormak için de kullanabilirsiniz, böylece daha da fazla bilgi alırsınız. Ayrıca üniversitenin resmi web sitesine de göz atabilirsiniz. 

3. Google Sokak Görünümü'nü Kullanın
Google Sokak Görünümü'nü kullanarak, düşündüğünüz şehirde yaşamanın nasıl bir şey olduğu hakkında bir fikir edinebilirsiniz. İlgilendiğiniz üniversitenin ve kampüsün adresini bulun ve bölgeyi Street View'da keşfedin. Yaptığınız önemli şeylerin listesine bir göz atın ve sizin için gerçekten neyin önemli olduğunu düşünün. Örneğin, üniversite kampüsünde çok fazla yeşil alan var mı yoksa şehir merkezinde mi bulunuyor? Yakınlarda otobüs durakları ve tren istasyonları var mı? Google Haritalar ile pek çok araştırma yapabilirsiniz!

4. Yurt Dışı Eğitim Danışmanları İle Görüşün
Tüm bu adımlardan sonra, yurt dışı eğitimi konusunda uzman bir eğitim danışmanı ile konuşmak, aklınızdaki birçok sorunun cevabını bulmanızda fayda sağlayacaktır. Draft Eğitim'in alanında uzman eğitim danışmanları ile görüşebilir ve yurt dışında yaşam, yurt dışı üniversiteleri, burs imkanları ve daha birçok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız