DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında  Online ya da Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim, ev bilgisayarlarını kullanan öğrencilere internet üzerinden verilen bir eğitim türüdür. Son on yılda, çevrimiçi dereceler ve kurslar, geleneksel olmayan çok çeşitli öğrenciler için popüler bir alternatif haline geldi. Özellikle çalışan ya da çocukları ile tam zamanlı ilgilenmek zorunda kalan kişiler için online eğitim, oldukça iyi bir alternatiftir. İnce farklılıklar olsa da, online eğitim ve geleneksel öğrenme arasındaki temel fark, online eğitimin öğrenciyi kampüs içi lisans programlarının alışılagelmiş standartlarından muaf tutmasıdır. Okula gitme zorunluluğu yoktur ve dolayısıyla öğrenciler bilgisayarlarının bulunduğu her yerden derslere girebilmektedir. Peki yurt dışında uzaktan eğitim nedir? 

Yurt Dışında Uzaktan Eğitim
Uzaktan eğitim almak için Türkiye'de sınav şartı yer almaktadır; ancak yurt dışında uzaktan eğitim alarak üniversitenizi sınavsız olarak seçebilirsiniz. Ayrıca bölümleri istediğiniz şekilde tercih edebilir ve bunun yanı sıra eğitiminizi tamamladığınızda yüksek lisans ya da doktora eğitiminizi de bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim veren yurt dışı üniversitelerinde birçok açıdan avantaj yer almaktadır. Özellikle yurt dışında Mimarlık, Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler, Diplomasi Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi daha birçok dalda eğitim alarak diploma sahibi olma imkânı bulabilirsiniz. Üstelik bu bölümlerde dilerseniz yüksek lisansınızı ve doktoranızı da yapmanız mümkün olabilmektedir.

Draft Eğitim Danışmanlık hizmetimizden yararlanarak bu üniversiteler hakkında bilgi alabilirsiniz. Danışmanlarımız yurt dışında uzaktan eğitim ile üniversite okumak istediğiniz takdirde size gerekli olan tüm vize ve harç ücretleri ve seçeceğiniz bölümler, konaklama gibi daha birçok konuda yardımcı olmaktadır. Hayata daha kolay atılmak ve bir anlamda çok daha iyi imkânlarla bir üniversite bitirmek isterseniz; mutlaka yurt dışında uzaktan eğitim veren üniversiteleri tercih etmelisiniz. Üstelik bu üniversitelerde eğitim almanız halinde YÖK tanınırlığı olması nedeniyle Türkiye'de sorun yaşamadan denklik alma ihtimaliniz vardır. Daha kolay ve daha yüksek ücretlerle iş bulma imkânı bulabileceksiniz. Ankara, İstanbul ve İzmir şubelerimizde uzman danışmanlarımızdan gerekli olan tüm ayrıntılı bilgiyi alabilirsiniz. Ayrıca bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız