DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Pilotaj ve Havacılık Eğitimi

Son yıllarda hızla gelişen havacılık teknolojileri sayesinde, havacılık sektöründeki pilot ve personel açığı, her geçen yıl artarak büyümektedir diyebiliriz. Bu açığın kapatılması için gerek yurt içinde gerek yurt dışında bir çok kurum eğitim vermektedir. Havacılık sektörüne ilgi duyan ve kariyerini bu doğrultuda ilerletmek isteyen kişiler için yurt dışı kurumları oldukça idealdir. Özellikle Avrupa'da bulunan bir çok üniversite bu anlamda kaliteli eğitimleri ile ün salmıştır. Pilotaj eğitimi, her üniversitede bulunmayan, belli bir akademik disiplin ve fiziksel altyapı gerektiren bir eğitimdir. Bu nedenle pilotaj eğitiminizi alacağınız okul büyük önem taşımaktadır. Pilotaj eğitiminizi yurt dışında alarak hem istediğiniz alanda kaliteli bir donanımla mezun olabilir hem de yabancı dilinizi geliştirerek farklı kültürler tanıma şansını yakalayabilirsiniz. Peki bu kurumlar hangileridir?

Kharkov Havacılık Üniversitesi
Kharkov Havacılık Üniversitesi; 1930 yılında Ukrayna'da kurulmuş olup, ülkenin en prestijli havacılık okulları arasında yer almaktadır. Üniversitenin tarihi, Sovyetler Birliği'nde uçak mühendisliği ve biliminin gelişimi ile yakından bağlantılıdır. Okul aynı zamanda, Enstitü Tasarım Bürosu tarafından profesör I. G. Neman'ın gözetiminde geliştirilen uçakların üretildiği ve yolcu havayollarında çalıştırıldığı eşsiz bir yüksek öğrenim kurumudur. Bir başka deyişle Kharkov Havacılık Üniversitesi, alanında uzman kişileri yetiştiren bir okul olmanın yanında, havacılık sektörüne ve uçak mühendisliği bilimine katkı yapan bir kurumdur. 

"Uluslararası Üniversiteler Birliği" üyesi olan kurumda bir çok eğitim programı yer almaktadır. Fakülteleri ise şu şekildedir: 
Uçak Mühendisliği Fakültesi,
Uçak Motorları Fakültesi,
Uçak Kontrol Sistemleri Fakültesi,
Roket ve Uzay Mühendisliği Fakültesi,
Uçak Fakültesi Radyo Elektronik Sistemler,
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,
Beşeri Bilimler Fakültesi.

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi
Rusya’da sivil havacılık eğitimi alınabilecek okulların başında başkent Moskova’da bulunan Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi gelmektedir. 1971 yılında “Moskova Sivil Havacılık Mühendisleri Enstitüsü” olarak eğitim hayatına başlayan kurum varlığı boyunca güçlü bir eğitim geleneği oluşturmak için elinden geleni yapmıştır. 1981 yılında 10. yıl dönümünü kutlayan Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi o dönemde 4 fakülte ve 27 bölümden oluşan bir eğitim kurumuydu. Kurumun şimdiki bölüm ve programları ise daha fazladır. Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi’nde Rusya üniversitelerinin çoğunda olduğu gibi ilk yılda bir hazırlık eğitimi verilmektedir çünkü üniversitenin eğitim dili Rusça’dır. Kurumu tercih eden öğrenciler hazırlık eğitimlerinin sonundaki sınavda gereken başarı puanına erişerek hazırlık sertifikası alırlar ancak hazırlık yılının ikinci döneminden itibaren ek ders alma seçeneği mevcuttur.

Yurt dışında havacılık ve pilotaj eğitimi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız