DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Psikoloji Eğitimi Alabileceğiniz  Prestijli 3 Üniversite

Psikoloji; modern insanları incelemenin bilimidir. Yüksek eğitim piyasasında, beşeri bilimler içinde yer alan en önemli ve en talep edilen bölümlerden biridir. Zira her tür toplumda yaşayan bireylerin duygusal dünyalarını, düşünsel mekanizmalarını anlamak için psikolojik uzmanlık gerekir. Böylesine işlevsel bir uzmanlık alanı olması pek çok öğrenci adayının yurt dışında psikoloji eğitimi almak yoluna girdiğini görüyoruz. Yurt dışı üniversiteleri, sundukları kaliteli eğitim fırsatlarıyla mezunlarına büyük avantajlar sağlıyor. Ayrıca bu bölümü sınavsız eğitim uygulamaları dahilinde okumak da mümkün.

Batı Avrupa’dan Rusya Baltık bölgesine kadar kaliteli psikoloji eğitimi veren yüksek eğitim kurumları mevcut. Bu alanda farklı üniversitelerdeki, yurt dışındaki farklı bölümler, farklı öğrenci adayları için pek çok avantajlar sunuyor.

Bu metinde kaliteli bir psikoloji eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerden bazılarına sunacağız.

Çekya: Prag New York Üniversitesi

Prag çok eski  bir şehir. Muhteşem restore edilmiş tarihi binaları ve öğrenci dostu planlamasıyla pek çok yabancı öğrencinin akınına uğruyor. UNYP bu kentte 1998’den beri yüksek kaliteli İngilizce Eğitim veren bir yüksek öğretim kurumu. Okulda psikoloji bölümünün yanında Uluslararası İletişim, Bilgisayar Teknolojileri, İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi bölümler de bulunuyor. Kurum Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da prestijli uluslararası üniversitelerle ortaklaşa lisans, yüksek lisans, MBA ve doktora programları sunmaktadır. 

İtalya: Bologna Üniversitesi

Avrupa’daki yüksek eğitim geleneğinin kalbi bu üniversitedir. Burası Avrupa’nın kurulu en eski üniversitesidir. Bu en eski tarih 1088 yılına dayanır. Ayrıca günümüzdeki yüksek eğitim standartlarını belirleyen uluslararası anlaşma da (Bologna Anlaşması) bu kentte yapılmıştır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden olan bu kurum elbette ki Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde de yer almaktadır. Okulda İtalyanca olmak üzere çok zengin bir eğitim yelpazesi sunulmaktadır. 

Azerbaycan: Bakü Devlet Üniversitesi

Sovyet devlet üniversiteleri geleneği Azerbaycan’da da devam ediyor. Rusya ile birlikte sınavsız eğitim faaliyetlerinin en yaygın olduğu coğrafyalardan biri olan Azerbaycan Türkiye’den çok sayıda öğrenci alıyor. Bu durumun bir sebebi de elbette “kardeş ülke” Azerbaycan’ın sunduğu düşük eğitim ve harç masrafları tabii. Bakü Devlet Üniversitesi de bu ülkede, Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan, sınavsız da öğrenci kabul eden prestijli bir yüksek eğitim kurumu. 1919 yılında kurulan okulda Rusça ve Azerice eğitim veriliyor.

Yurt dışında eğitim, yurt dışındaki bölümler hakkında merak ettiğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. İnternet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak bizlerle iletişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız