DRAFT BLOG

Tüm ABD İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yurt Dışında Psikoloji Eğitimi Almak  Artık Çok Kolay

Artık dünya genelinde sınavların eğitim sistemindeki yeri tartışılıyor. Artık yurt dışındaki bazı yüksek öğretim kurumları da giriş için sınav puanı istemiyor. Sınavsız üniversiteler başta Rusya, Doğu Avrupa, Balkanlar gibi bölgelerde olmak üzere tüm Avrupa’da yaygınlaşıyor. 

Bu üniversitelerde ülkemizde ve başka ülkede giriş için yüksek puan gerektiren hukuk, psikoloji, mühendislik gibi alanların eğitimi sınavsız olarak verilebiliyor. Dolayısıyla sınavlara hazırlanmak için yeterli enerjisi ve vakti olmayan kişiler için Avrupa’da psikoloji okumak çok daha kolay. Hem de sınavsız bir şekilde!

Buradan hareketle isterseniz, Avrupa’ya kaliteli yüksek eğitim bulmak için gidecek öğrenci adayları tarafından sıklıkla tercih edilen, sınavsız psikoloji eğitimi alabileceğiniz üniversitelerden bahsedelim...

Çekya: Prag New York Üniversitesi

Çekya, Orta Avrupa’nın kendine özgü kültürlerinden biri ve son yıllarda canlı sosyal yaşama sahip şehirleri, sanat aktiviteleri ve kaliteli üniversitelerinden dolayı  ilgi çeken bir ülke. Bu ülkenin başkenti Prag’da yer alan New York Üniversitesi, sınavsız psikoloji eğitimi alabileceğiniz saygın kurumlardan biri. 

1998'den bu yana, Orta Avrupa'nın en iyi İngilizce müfredatlı yüksek öğretim programlarını sunmaktadır. Eğitim faaliyetleri büyük ölçüde İşletme, İletişim, Finans, BT Yönetimi, Pazarlama, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Psikoloji üzerine odaklanan UNYP, Çekya’nın en büyük ve önde gelen İngilizce müfredatlı yüksek öğrenim kurumudur.

Rusya: Astrahan Devlet Üniversitesi

Son yıllarda sınavsız üniversiteler konusu açıldığında akla ilk gelen ülke Rusya oluyor. Bu ülkede özellikle mühendislik, teknoloji gibi alanlardaki eğitime devlet büyük bütçeler ayırıyor. Rusya’daki eğitim geleneği büyük ölçüde 20. yüzyıl Sovyetler Birliği deneyimlerinden kalan yöntemlere dayanıyor. Astrahan’da yer alan bu okul, bu disiplinde alabileceğiniz psikoloji eğitimini sizlere sunuyor.

1932 yılından bu yana faaliyet gösteren Astrahan Devlet Üniversitesi, son derece prestijli devlet üniversitelerinin bulunduğu ülkenin en iyilerindendir. 6 enstitünün, 21 fakültenin, 82 bölümün ve 40’ı aşkın araştırma kurumunun merkezleri ve laboratuvarlarının bulunduğu üniversite 20.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Makedonya: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Düşük yaşam maliyetleri, düşük harç ücretleri, Türkçe eğitim gibi kavramlar bu ülkeyi tanımlıyor. Yurt dışı eğitimi için hesaplı bir seçim yapmak isteyen, Türkiye müfredatına paralel ve sınavsız kaliteli yüksek eğitim almak isteyen öğrenci adayları sıklıkla İstanbul’a 1 saatlik uçuş mesafesinde bulunan bu ülkeye gidiyor. 

Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek kur farkından dolayı buna yanaşamayan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretleri ve uygun yaşam giderleri ile birlikte harika fırsatlar sunmaktadır.

Bize Ulaşın

Yurt dışı eğitimi, yurt dışı üniversiteleri, sınavsız eğitim gibi pek çok konuda merak ettiğiniz her şey için Draft Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bunu internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız