DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Psikoloji Eğitimi Almak Draft Eğitim İle Çok Kolay!

Psikoloji en önemli insan bilimlerinden biri. Toplumsal yaşam içerisinde bireylerde ortaya çıkan duygusal ve düşünsel biçimleri, bunlar sonucunda ortaya çıkan davranış türlerini inceleyen hayati bir alan. Böyle olmasıyla birlikte merakı olanlar için de son derece heyecan verici ve alabildiğine derin. Haliyle bu bilimi hakkıyla öğrenmek isteyen kişiler yurt dışında psikoloji eğitimi almanın olanaklarını arıyor.
Sınavsız eğitim imkanları

Normal şartlarda Avrupa’da psikoloji okumak, ülkemizde olduğu gibi sınavlarda yüksek dereceler almayı gerektiriyor ve akabinde yoğun bir hazırlık süreci gerektiriyor. Lakin bunun dışında Avrupa’da, benzer kalitede psikoloji eğitimi alabileceğiniz sınavsız öğrenci kabul eden üniversitelerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Bu tür üniversiteleri çoğunlukla Batı Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun yaşam ve eğitim giderleri sunan Doğu, Orta Avrupa, Baltık ve Balkan ülkelerinde bulabilirsiniz. 

Burada en önemli konu elbette kendi durumunuza en uygun ülkeyi, en doğru ülkeyi seçmek. Farklı okulların sundukları farklı avantajlar, farklı ülkelerde farklı ekonomik, kültürel koşullar var. Böylesi bir kararı uzman eğitim danışmanları ile fikir iletişiminde bulunarak çok daha rahat yapmanız mümkün. Sınavsız psikoloji eğitiminiz için en doğru kararı vermek için Draft Eğitim danışmanları ile görüşebilirsiniz. 

Şimdi size, yurt dışında psikoloji eğitimini kaliteli ve de sınavsız olarak veren bu üniversitelerden bazılarını tanıtmamıza izin verin... 

Polonya: Varşova Üniversitesi

Polonya’da sınavsız psikoloji eğitimi için gidilebilecek en iyi üniversitelerden birisi burası. Adından anlaşılacağı üzere Başkent Varşova kentinde bulunuyor. Bu üniversite Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır. Ayrıca Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması olarak da bilinir) gibi uluslararası sıralamalarda da yükseklerdedir.
Genellikle beşeri bilimler üzerinde çeşitli bir eğitim yelpazesi sunan okulun eğitim dilleri Lehçe ve İngilizce’dir.

Kazakistan: Al Farabi Üniversitesi

Kazakistan’ın en eski ve en büyük üniversitesi olan Al Farabi Üniversitesi, eski başkent Almatı'da yer almakta olup 1934 yılında kurulmuştur. Lisans ve lisansüstü olmak üzere toplam 20.000 öğrencisi vardır. Kaz Ugrad kampüsü 100 hektar üzerine kurulmuş olup ülkenin en büyük kampüsüdür.
Al Farabi Üniversitesinde 14 fakülte ve 98 bölüm bulunmaktadır. 4000 civarında, 80 değişik ülkeden gelen öğrenci bu okulda eğitim hayatına devam etmektedir. Okulda Kazakça, İngilizce ve Rusça dillerinde eğitim verilmektedir.

Makedonya: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Eğer, yurt dışında hem sınavsız hem de masrafsız bir eğitim almak istiyorsanız, Uluslararası Balkan Üniversitesi size hitap eden en uygun seçeneklerden biri olabilir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’nın Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Balkan Üniversitesi, yurt dışında sınavsız eğitim alabileceğiniz prestijli bir kurumdur.

Bize Ulaşın

Avrupa’da sınavsız psikoloji okuyabileceğiniz üniversiteler için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bizlere ulaşmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterli.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız