DRAFT BLOG

Yurt Dışında Psikoloji Eğitimi Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Psikoloji  her toplumun ve her bireyin gelişimi için önemli bir konu. Her dönemin insanlarını anlayabilmek ve duygusal, düşünsel problemleri için çözüm üretebilmek bu bilimin uzmanlarının geçmişten beri üstlendiği kritik bir sorumluluk olmuştur. Ülkemizde böylesi bir göreve hazırlanmak ve psikoloji alanında derinleşmek isteyen öğrencilerin pek çoğu yurt dışında psikoloji okumak için rotalarını Avrupa’ya ve dünyanın diğer bölgelerine çeviriyor. 

Yurt dışı eğitimi araştırma gerektiren, ince hesaplanması gereken bir mesele. Pek çok üniversite öğrencisi adayı bu niyetle hareket etmek istiyor fakat nereden başlaması gerektiği, kendi durumuna göre hangi ülkeleri, üniversiteleri düşünmesi, incelemesi gerektiği konusunda karar vermekte zorluk yaşıyor. Biz de, bu süreci kolaylaştırmak, karar verme aşamasını daha hızlı ve verimli şekilde geçebilmeniz için varız. Psikoloji alanında yurt dışında eğitim almak isteyenlere de bir dizi tavsiyemiz var.

Almanya, İtalya, İspanya gibi kozmopolit bölgeler

Psikoloji; insanın duyguları, düşünceleri ve birbirleriyle kurduğu etkileşimleri, bu etkileşimlerin sonuçlarını inceleyen bir bilim. Bir psikolog adayı için dünyanın her yanından gelen bir sürü insan, bulunmaz bir doğal inceleme alanı yaratacaktır. Bu bölgelerdeki üniversitelerin verdiği kaliteli eğitim ve yeni yabancı dil olanakları bir yana, zengin sosyal ve kültürel tempo, gündelik yaşamınızdan öte akademik yaşamınızda da işinize yarayacak. 

Almanya’da uluslararası mükemmellik standartlarına her dönemde yeni bir yaklaşım getiren köklü üniversiteler arasından Berlin’de Freie, Heidelberg’de 14. yüzyıldan beri olan Ruprecht Karls ve Kuzey Avrupa’nın araştırma merkezi Hamburg Üniversiteleri dikkate alınası seçeneklerdir. İtalya’da, Avrupa’nın eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi kesinlikle göze çarpıyor. Sosyal ve kültürel faaliyetleriyle ünlenmiş, Barcelona Üniversitesi de İspanya’da psikoloji eğitimi almak isteyenler için cazip olanaklar sunuyor. 

Doğu Avrupa bölgesi

Doğu Avrupa bölgesindeki ülkeler, sınavsız eğitim imkanları ve Batı Avrupa’ya göre daha ucuz yaşam ve harç ücretleri sebebiyle ülkemizdeki üniversite öğrencisi adaylarının sıklıkla tercihi oluyor. Kaliteli bir psikoloji eğitimi için Polonya’da dünyadaki en kaliteli üniversitelerden biri olan Varşova Üniversitesi göze çarpıyor. Ukrayna’da Odessa Pedagoji Üniversitesi sınavsız eğitim isteyen öğrenci adayları için iyi bir seçenek ayrıca Ukrayna da yaşam giderleri açısından cazip bir seçenek. Yine sınavsız eğitim imkanı sunan bir ülke olan Rusya’da da St. Petersburg ve Moskova Devlet üniversiteleri de kaliteli psikoloji bölümleri ile öne çıkıyor. 

Yurt dışındaki en kaliteli üniversitelerde, cebinize ve hayallerinize uygun tüm seçenekleri değerlendirmek, tartışmak ve kolay karar vermek için uzman eğitim danışmanlarımızla konuşun. Bizlerle online iletişim formumuzu doldurarak iletişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız