DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Psikoloji Okumak Hangi Üniversitelerin Psikoloji Eğitimi Daha İyi?

Psikoloji bölümü, öğrencilerimizin yıllardır tercih etmekten büyük keyif aldığı ve okumak istediği bölümlerin başında gelmektedir. Yurt içinde gerekli puanı alamayıp yerleşemeyen öğrencilerimiz ise genellikle yurt dışı üniversitelerini tercih etmektedir. Bu bağlamda yurt dışında bulunan kurumlar, lise diploması ile öğrenci kabul ederek, bölümü okumak isteyen kişilerin önünü açmaktadır. Ancak elbette sadece sınavsız bir şekilde öğrenci alan bu okulların avantajı bununla sınırlı değildir. Üniversitelere geçmeden önce gelin bu avantajlara bir göz atalım.

Neden Yurt Dışında Psikoloji Eğitimi Almalıyım?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi özellikle Avrupa'da bulunan okullar üniversite sınavı puanı aramaksızın öğrenci kabul etmektedir. Bununla birlikte yabancı bir ülkede üniversite eğitimi almak vizyonunuzu geliştirerek size bambaşka farkındalıklar sağlayabilir ve hayat görüşünüze olumlu minvalde katkılan kazandırabilir. Bu sayede eğer Türkiye'ye dönüp kendi mesleğinizi burada icra etmeye karar verirseniz rakiplerinizden bir hayli öne geçebilir ve yurt dışında edindiğiniz deneyimleri mesleğinize yansıtabilirsiniz. Başka bir ülkede üniversite hayatı yaşıyor olmanın bir diğer avantajı ise yabancı dilinizi geliştiriyor olmanızdır. Bu da size yine meslek hayatınıza büyük bir katkı sağlayacak demektir. Ayrıca yurt dışında öğrenim görmek ya yurt dışındaki bir üniversiteden mezun olmak sizi uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın da sahibi yapacaktır. Peki hangi kurumlar özellikle Psikoloji alanında iyi bir eğitim vermektedir?

Polonya'da Psikoloji Eğitimi

Polonya, Avrupa'da Psikoloji bölümü okuyabileceğiniz ülkelerin başında gelmektedir. Özellikle Varşova Üniversitesi verdiği saygın ve kaliteli eğitim ile adını ülke dışına taşımıştır. Yaklaşık 47.600 öğrenci her yıl Varşova Üniversitesi’nde eğitim almaktadır. Önemli bir kısmını Psikoloji bölümü öğrencileri oluşturmaktadır. 1996 yılında kurulan ve Polonya’nın ilk özel üniversitesi olan eğitim kurumu, psikoloji alanında hem İngilizce hem de Lehçe bir eğitim vermesiyle öne çıkmaktadır. Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, kuruluşundan bu güne, öğretimi ve araştırmayı misyon edinmiş bir yükseköğretim kurumudur. Bu eğitim kurumunda yapılan akademik çalışmalar, insanlığa hizmet etmeyi amaçlayan ve bundan dolayı da sarsılmaz bir idealizmle yürütülen araştırmalardır. 

Yurt dışında Psikoloji okumak, detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız