DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında Psikoloji Yüksek Lisansı İçin Draft Eğitim'i Seçin

Psikoloji önemli bir beşeri bilim. Psikolojik yöntemler sayesinde, insan duygularını, düşüncelerini bireyler yahut kitleler düzeyinde inceleyebiliyoruz. 19. yüzyılın sonlarında bir bilim haline gelmeye başlayan ve kuramlarını oturtan psikoloji; zaman içerisinde sürekli kapsamını artırmıştır. Artırmaya da sürekli olarak devam etmektedir. Geçmişten, yüzyıllardan gelen bilgi ve deneyim birikimi, bu bilimi ilerletecek olan yetenekli kişilerin onlara ulaşmasını beklemektedir. 

Psikolog/psikiyatrist meslekleri, ülkemizde de büyük saygı duyulan mesleklerden biridir. Haliyle üniversitelerde bu bölümü okumaya hak kazanmak da kolay sayılmaz. Fakat biz kazanmış, hatta lisans eğitiminizi tamamlamış olduğunu varsayalım. Eğitim hayatınızı sürdürmek, kendinizi alanınızda daha çok geliştirmek istemez miydiniz? Hem de yurt dışında! Draft Eğitim olarak yurt dışında psikoloji yüksek lisansı için sizlere uzman eğitim danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.

Avrupa’nın En İyi Okullarında Psikoloji Yüksek Lisansı 

Yüksek lisans eğitimi, lisans düzeyindeki üniversite eğitiminizin devamı niteliğindedir. Okuduğunuz, mezun olduğunuz alanın ötesine gidip bu alanda kendinize uzmanlık alanları yaratabilirsiniz. Çok daha kapsamlı bir eğitim ve deneyim süreci sizleri bekliyor olacaktır. Bu aşamadan sonra gerek sektörel gerek akademik iş olanaklarınız artacaktır. 

Psikoloji yüksek lisansında da durum böyledir. 4 yıllık psikoloji lisans eğitiminden sonra 2 yıllık yüksek lisansı programı, bu alanda hangi yaklaşımlara sahip olduğunuzu kavradığınız süreçtir. Hangi kısımlarda daha yetenekli olduğunuzu anladığınız yerdir. Tecrübelerinizle ne tür bir çalışma düzenine sahip olacağınızı belirlediğiniz zamandır. Tüm bunlar olurken de alanınıza dair bilginiz, yetkinliğiniz artar. Özellikle akademide kalmak isteyen akademisyen adaylarının muhakkak izlemesi gereken yollardan biridir. 

Uluslararası Balkan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

Makedonya'nın en kaliteli okulları arasında yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde Psikoloji yüksek lisansı yapabilirsiniz. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek kur farkından dolayı buna yanaşamayan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretleri ve uygun yaşam giderleri ile birlikte harika fırsatlar sunmaktadır.

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuştur. Polonya'daki ilk özel üniversitedir. Polonya'da Sosyal Bilimler programları sunan yükseköğretim kurumları arasında Bilim ve Yükseköğretim Bakanlığı tarafından önde gelen bir kurum olarak gösterilmiştir. Avrupa'da kaliteli bir yüksek lisans eğitimini Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi'nde uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Draft Eğitim olarak Avrupa’daki en saygın üniversitelerde yüksek lisans eğitimleriniz konusunda uzman danışmanlık hizmetimizi sunuyoruz. Karar verme, başvuru yapma, yerleşme gibi konulara kadar tüm süreçlerde yanınızdayız. İsterseniz Batı Avrupa’dan; Almanya veya Fransa gibi ülkelerden, isterseniz Doğu Avrupa’daki sınavsız üniversitelerden seçim yapabilirsiniz. Orası sizin kişisel koşullarınıza, tercihlerinize, istek ve yönelimlerinize bağlıdır.

Bize Ulaşın

Yurt dışında psikoloji eğitimi, yüksek lisans programları, sınavsız üniversiteler gibi konulara dair merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak için sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız