DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Yurt Dışında Puansız Eczacılık Eğitimi: Bogomolets Tıp Üniversitesi

Yurt dışında üniversite eğitimi almak istiyor fakat zorlu üniversite sınavlarında büyük stres, kaygı mı duyuyorsunuz? Ya da üniversite eğitimi için sınava girebilecek kadar bir zamanınız yok mu? Artık Avrupa’da lisans eğitim almak çok kolay; sınavsız üniversitelerin puansız bölümleri, yurt dışında eğitim alma hayallerinizi kısa zamanda gerçeğe çeviriyor. Artık yurt dışında okumak ve puansız eczacılık eğitimi almak için tek ihtiyacınız gereken şey bir lise diploması. 

Seçim Yapmak

Sınavsız bir üniversiteye gitmenin tek zorluğu, gidilecek üniversitenin seçilmesi  sürecidir. Üniversitelerin eğitim yaklaşımları, eğitim kaliteleri, eğitim programlarının fiyatları, içlerinde bulundukları ülkelerin yaşam giderleri gibi kalemler kendinize uygun bir üniversite seçmenizde size yardımcı olur. Fakat, doğru seçimi yapabilmek için detaylı bir araştırma sürecini de önünüze koymalısınız. Zira, yanlış bir okul seçimi sizi büyük ölçüde üzebilir. Her okul sınavsız üniversite kategorisinde olabilir ancak her okulun eğitim kalitesi aynı seviyede değildir.

Eğitim Danışmanlığının Önemi

Fakat onun yerine bizlere, Draft Eğitim Danışmanlık’a ulaşıp uzman eğitim danışmanlarımızın tecrübe ve birikimleri sayesinde kendinize en uygun ülkeyi ve üniversiteyi bulmanız çok daha rahat olacaktır. Tüm yurt dışı eğitimi süreçlerinizde aktif danışmanlık hizmetimizle yanınızda olduğumuzu söylemek isteriz. 

Başvuru ve Denklik Süreci

Üniversitenizi seçtikten sonra yapmanız gereken şey, okul yönetimine lise diplomanızı ve not dökümünüzü vermeniz, katılmak istediğiniz eğitim programını seçmeniz, sizden istenen ücreti ödemeniz ve sonrasında vize, konaklama gibi işlemlerinizi tamamlamanızdır. Bu aşamadan sonra artık resmen bir üniversite öğrencisi sayılıyorsunuz. Ancak acele etmekte fayda var, zira yurt dışındaki bu üniversitelerin kontenjanları da sınırlı sayıda.

Eğitim programı bittikten sonra alacağınız diplomanın uluslararası tanınırlığının olmasını istiyorsanız, mezuniyet sonrasındaki denklik sürecine girmelisiniz. Bu aşamadan sonra da gittiğiniz üniversiteyi tanıyan her ülkede üniversite mezunu statüsü elde eder ve bu düzeydeki işlere başvuru yapabilirsiniz. 

Şimdi uygun fiyata sınavsız eczacılık eğitimi alabileceğiniz bir Avrupa üniversitesinden bahsedelim sizlere… 

Bogomolets Tıp Üniversitesi, Ukrayna

Ukrayna’daki Bogomolets Tıp Üniversitesi, ülkenin en iyi üniversiteleri arasındadır. Sınavsız yurt dışı eğitiminin en kaliteli şekilde veren  kurum, Ukrayna’nın en iyi entelektüellerini çıkartır. Bogomolets Tıp Üniversitesi’nden mezun olmak, adeta bir ayrıcalıktır. Bogomolets Tıp Üniversitesi, önemli bir eğitim geleneğine sahip bir kurumdur. Ülkenin başkenti Kiev’de yer alan okul, özellikle bünyesindeki araştırma hastanesiyle de çok konuşulan bir üniversitedir. 

Bize Ulaşın

Tüm merak ettikleriniz, sorularınız ve yurt dışı eğitimi süreçlerinizle alakalı olarak uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız