DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Puansız Elektrik Mühendisliği Eğitimi Nerede Alınır?

Elektrik mühendisliği; elektrik, elektronik ve elektromanyetizma kullanan ekipman, cihaz ve sistemlerin incelenmesi, tasarımı ve uygulamasıyla ilgili bir mühendislik disiplinidir. Elektrik mühendisliği 19. yüzyılın ikinci yarısında elektrikli telgraf, telefon ve elektrik enerjisi üretimi, dağıtımı ve kullanımının ticarileşmesinden sonra tanımlanabilir bir meslek olarak ortaya çıktı. Bu bölüm günümüzde bilgisayar mühendisliği, sistem mühendisliği, güç mühendisliği, telekomünikasyon, radyo frekansı mühendisliği, sinyal işleme, enstrümantasyon ve elektronik dahil olmak üzere çok çeşitli alanlara bölünmüştür. Bu disiplinlerin çoğu, donanım mühendisliği, güç elektroniği, elektromanyetik ve dalgalar, mikrodalga mühendisliği, nanoteknoloji, elektrokimya, yenilenebilir enerjiler, mekatronik ve elektrik malzemeleri bilimi gibi çok sayıda uzmanlığı kapsayan diğer mühendislik dalları ile örtüşmektedir. Ülkemizde elektrik mühendisliği bölümünü okumak için üniversite sınavına girmek gerekmektedir. Oysa yurt dışında puansız ve sınavsız elektrik mühendisliği bölümünü okumanız mümkündür.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi
1950 yılında kurulan Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bologna kriterlerine uygun eğitim vermekte olan köklü ve prestijli bir üniversitedir. Üniversitede; 26 akademik alanda, 70 farklı uzmanlık programı için yaklaşık 6000 öğrenciye  eğitim verilmektedir. Azerbaycan Teknik Üniversitesinin 700 binden fazla akademik yayına sahip olan bir kütüphanesi vardır, öğrenciler internet üzerinden bu içeriklere ulaşabilme olanağına sahiptirler. Azerbaycan Teknik Üniversitesi 2009 yılında YÖK tarafından tanınmıştır. Tanınırlığının olması nedeni  ile özellikle Bilgisayar Mühendisliği alanında Türk öğrencilerden çok talep görmektedir. 

Debrecen Üniversitesi
Debrecen Üniversitesi, Macaristan’ın başkent Budapeşte’den sonra ikinci büyük şehri olan Debrecen’de yer alır. Macaristan’ın eğitim sürekliliği açısından en eski üniversitesi olup 1538’de kurulmuştur. DÜ’de sunulan dersler ve genel eğitim, pratik ve iş piyasasına yönelik bilgilere odaklanmıştır ve eğitim kalitesi ulusal standartların çok üzerindedir. Yerel ve ulusal şirketlerle kurduğu işbirliği sayesinde öğrenciler eğitimleri esnasında iş süreçlerine dair bir fikir edinme şansı bulurlar. Yurt dışında puansız elektronik mühendisliği eğitimi almak istiyorsanız Debrecen Üniversitesi sizin için iyi bir fırsattır.

Diğer kurumlarımız hakkında bilgi almak ve size en uygun yurt dışı eğitimini belirlemek için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız