DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Puansız İç Mimarlık Bölümü Var mı?

Yurt dışında birçok bölümde olduğu gibi İç Mimarlık bölümünde de sınav şart aranmaksızın eğitim alma imkanınız var. İç mimarlık; bir mekanı kullanan insanlar için daha sağlıklı ve estetik açıdan daha hoş bir ortam elde etmek için bir binanın içini iyileştirme sanatı ve bilimidir. Bir iç mimar, bu tür geliştirme projelerini planlayan, araştıran, koordine eden ve yöneten kişidir. İç tasarım, kavramsal geliştirme, alan planlaması, saha denetimleri, programlama, araştırma, bir projenin paydaşları ile iletişim, inşaat yönetimi ve tasarımın uygulanmasını içeren çok yönlü bir meslektir. Yurt dışında bulunan üniversitelerde iç mimarlık eğitimi almak her açıdan daha faydalıdır. Peki hangi kurumlar kaliteli bir iç mimarlık eğitimi vermektedir?

Odessa İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

İyi bir inşaat ve mühendislik eğitimini sağlayabilecek ülkelerin başında da Sovyetler Birliği'nden bu yana gelişkin bir mühendislik ve inşaat sanayii alt yapısına sahip olan Ukrayna gelmektedir. Öğrenci dostu Ukrayna, öğrencilere sınavsız eğitim şansı sunmakla beraber öğrenci ailelerine de sadece kimlikleriyle ülkeye giriş hakkı tanımaktadır ve bu alanda eşi olmayan bir ülkedir. 1930 yılından beridir eğitim ve öğretim hayatını sürdürmekte olan Odessa Devlet Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi, Ukrayna'nın en önemli üniversiteleri arasındaki yerini korumaktadır. Kendini geliştirmek adına AB Üniversiteler Birliği'ne giriş yapmış olan üniversitede, çok sayıda  eğitim binası, özel laboratuvarlar, bilgisayar odaları, yabancı dil laboratuvarları ve geniş bir kütüphane bulunmaktadır. 

Poznan Güzel Sanatlar Akademisi

Poznan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 90 yıldır varlığını sürdürmektedir. 1919'da Dekoratif Sanatlar Okulu olarak kurulduktan sonra Devlet Sanat Enstitüsü'ne dönüştürülmüştür. 1946'da Devlet Güzel Sanatlar Lisesi olarak yeniden adlandırılmıştır. Eylül 1996'da okul, Akademi statüsüyle tanındıktan sonra tekrar isim değiştirmiştir. Poznan Güzel Sanatlar Akademisi, 14 yıl sonra Poznan Sanat Üniversitesi olmuştur.

Istituto Europeo di Design

Istituto Europeo di Design okulu 50 yıldan fazladır dizayn, moda ve görsel iletişim alanlarında eğitim vermekte ve araştırmalar yürütmektedir. Bugün IED birinci sınıf akademik diplomalar veren ve lisans, yüksek lisans gibi dereceler sunan,  sürekli büyüyen uluslararası bir ağ konumundadır. Bu ağın en önemli parçaları ise IED’nin Roma, Torino, Madrid, Barselona, Sao Paulo, Venedik, Floransa ve Cagliari’de bulunan okullarıdır. Bu okul sınavsız bir üniversite değildir ancak kalitesi yukarıdaki iki üniversite gibi dünyaca ünlü olduğu için eklemek istedik.

İç mimarlık eğitimi almak ve yurt dışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız