DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Sınav Şartsız Hukuk Eğitimi Alabileceğiniz 5 Önemli Üniversite

Yurt dışında Hukuk eğitimi almak istiyorsunuz ancak sınavlardan ve yüksek puanlardan sebep cesaret edemiyor musunuz? Belki de sadece farklı bir deneyim yaşamak ve kaliteli bir eğitim almak için yurt dışı üniversitelerini tercih ediyorsunuz. Sebep ne olursa olsun dünyanın en iyi okullarında kaliteli bir Hukuk eğitimi sınav şartsız almanız mümkün. İşte size bu anlamda eğitim alabileceğiniz 5 üniversite. Üstelik bu okullarda YÖK denkliği avantajı bulunmakta.

Bakü Devlet Üniversitesi (Azerbaycan)
Bakü Devlet Üniversitesi'nde; lisans programları, yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Lisans programından sonra öğrenciler 2 yıllık yüksek lisans ve sonrasında da 3 yıllık doktora programlarına devam etme fırsatına sahiptir. Bakü Devlet Üniversitesi çift dalda eğitim alma seçeneği de sunmaktadır. Türk öğrencilerin çok ilgi gösterdikleri üniversitenin 1500 yabancı öğrencisi bulunmaktadır. Bakü Devlet Üniversitesi, eğitim programlarını Azerice ve Rusça olarak uygulamaktadır. Üniversite, yurt dışında sınav şartsız eğitim alabileceğiniz saygın kurumların başında gelmektedir.

Karazin Kharkiv Üniversitesi (Ukrayna)
VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, Ukraynalı entelektüel Vasily Karazin adına kurulmuştur. 1804 yılında Kharkiv Üniversitesi olarak kurulmuş olan kurum Doğu Avrupa’daki en eski üniversiteler arasındadır. Lviv Üniversitesi’nden sonra Ukrayna’nın en eski üniversitesi olan kurum ulusal statüye de sahiptir.

Varşova Üniversitesi (Polonya)
Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi dünya çapında itibar sahibi sıralamalarda yüksek pozisyonlarda yer almaktadır. Dünyadaki araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı değerlendirilirse, Varşova Üniversitesi, bu toplam içindeki en iyi %3’lük dilimde yer alıyor.

RUDN Üniversitesi (Rusya)
1960 yılında Rusya'da kurulan RUDN Üniversitesi bir devlet üniversitesidir. 22 Şubat 1961'de RUDN Üniversitesi, Afrika halklarının bağımsızlık mücadelesinin sembollerinden biri olan Patrice Lumumba'nın adını almıştır. Ancak bu isim daha sonra "Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi" olarak değiştirilmiştir. RUDN Üniversitesi, aynı zamanda YÖK'ün kabul ettiği ilk 400 üniversite arasında yer almaktadır.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (Bosna-Hersek)
Balkanlardaki en büyük eğitim projelerinden biri olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS); Bosna-Hersek'in başkenti olan tarihi Saraybosna'da kurulmuştur. 3 Ekim 2003 tarihinde Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı tarafından kurulan üniversite, Balkanların saygın üniversitelerinden biridir. Üniversite Ocak 2005'te, Saraybosna Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu tarafından resmen tanınmıştır. Eğitim dili İngilizce olan kurum; mühendislik, sanat ve sosyal bilimler gibi çeşitli bilim disiplinlerinde akademik ve araştırma faaliyetleri yürüten 55 ülkeden 1.650 öğrenciye ve 20 ülkeden öğretim üyesine sahiptir.

Yurt dışında kaliteli bir Hukuk eğitimi için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız