DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız Diş Hekimliği Okumak Mümkün mü?

Diş hekimi ya da bir diğer adı ile diş doktoru; diş hekimliği mesleğini icra eden, ağız, diş ve dudaklardan oluşan ağız boşluğu ve çevre dokularının tedavisini üstlenen hekimdir. Dünyada ve ülkemizde en popüler mesleklerden biri olan diş hekimliği, iyi kazandıran mesleklerden biridir. İyi bir gelir sağlaması ve saygı duyulan bir meslek olması, bu mesleğin ülkemizde ve dünyada popüler olduğunun gerekçelerinden biridir. Bu sebepten dolayı pek çok üniversite öğrencisi yurt dışında diş hekimliği bölümünü okumak istemektedirler. Bunun bir diğer önemli sebebi de elbette ki yurt dışındaki diş hekimliği fakültelerinin sınavsız olmasıdır.

Diş hekimliği, tıp için son derece önemli bir alan olan ağız sağlığını kapsar. İnsanların yaşam kalitesini doğrudan yükselten bir alandır. Bundan dolayı da bu mesleğin sağladığı manevi tatmin çok yüksektir. Yüksek gelir sağlayan mesleklerden biri olduğunu da tekrar belirtmek gerekir. Eğer diş doktoru olursanız fakülteyi bitirdikten sonra kendi kliniğinizi açarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Yurt Dışında Sınavsız Diş Hekimliği Okuyun
Yurt dışı üniversitelerinin bu bölümü sınavsız bir şekilde öğrencilerine sunduğundan bahsetmiştik. Peki bu kurumlar hangileridir? Azerbaycan Tıp Üniversitesi, yurt dışında üniversite sınavı olmadan diş hekimliği okuyabileceğiniz kurumların başında gelmektedir. 1919 yılında Bakü Devlet Ünversitesi bünyesinde açılan 4 fakülteden biri olan Azerbaycan Tıp Üniversitesi, modern ekipmanlarla desteklenen hastane ve klinikleriyle Avrupa standartlarında imkanlara sahiptir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi Kampüsü; 4 hastane, kapalı spor salonu, 6 öğrenci yurdu, 200 ve 500 kişi iki konferans salonu, spor alanları, 6 adet eğitim binası, kütüphane, birçok klinik, bilimsel araştırma merkezleri, kafeteryalar, büfeler ve daha birçok farklı yapıdan oluşmaktadır.

Lodz Tıp Üniversitesi, Avrupa'da sınavsız diş hekimliği bölümü okuyabileceğiniz bir diğer önemli kurumdur. Lodz Tıp Üniversitesi, Polonya’nın önde gelen tıbbi araştırma merkezlerinden biridir. Her yıl, yüzlerce araştırma hibesi dağıtılmakta, pek çok araştırma sözleşmesi yapılmaktadır. Mevcut durumda 300’den fazla bağımsız araştırma projesi yürütülmekte olup bunların 100 tanesi yeni projelerdir. Tıp Fakültesi öğrencileri, Polonya Bilim Akademisi tarafından verilen Tıp Ödülü veya “Primus Inter Pares” adlı En İyi Öğrenci Ödülü gibi en prestijli ödüllere layık görülmüşlerdir.

Yurt dışında sınavsız üniversite okuyabileceğiniz daha bir çok saygın kurum vardır. Bunlar hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız