DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışında Sınavsız Endüstri Mühendisliği Okumak İster miydiniz?

Endüstri mühendisliği alanında uzmanlaşıp kariyerinizi bu yolda mı çizmek istiyorsunuz? Fakat normal koşullarda öğrencilerin girmesi gereken sınavlara girmeye mesafeli misiniz, yahut zamanınız mı yok? Belki bu kadar net dilememişsinizdir ama bu imkanların sağlanması mümkün olabiliyor. Avrupa genelinde kaliteli endüstri mühendisliği eğitimi alabileceğiniz, farklı ülkelerde üniversiteler mevcut ve bunlardan bazıları sınavsız eğitim imkanı da sunuyor.

Baltık, Rusya ülkeleri ile Balkan ülkeleri, sınavsız eğitime olanak tanıyan politikaları nedeniyle öncelikle bu hassasiyeti olan pek çok bölüme aday öğrencilerin tercihlerinde yer alıyor. Almanya ve İtalya gibi Schengen bölgesinde yer alan ülkelerde ise sınavsız eğitim kabul edilmiyor fakat orada da mezuniyet sonrasında denklik alma süreci ile uğraşmıyor, mezun olduğunuz eğitim programının staj programlarında tecrübe kazanmış olarak iş dünyasına adımınızı atabiliyorsunuz. Bu seçim tamamı ile sizlere kalmış tabii…

Litvanya: Kaunas Teknoloji Üniversitesi 

Okul, Baltık bölgesinin en büyük teknoloji üniversitelerinden biridir. Mühendislik, teknoloji bilimleri, işletme, teknik idare gibi konularda geniş bir eğitim yelpazesi var. Okulun iş dünyasıyla olan bağları, çalışma ve staj programları çalışma hayatına hızlı ve güçlü bir şekilde girmek isteyenlerin tercihlerini olumlu yönde etkiliyor. Okul Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alıyor ve sınavsız eğitim mümkün.

Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi

Rusya, daha önce de dediğimiz gibi teknoloji ve mühendislik gibi alanlardaki eğitime yüksek miktarda bütçe ayırıyor. Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi de bu yaklaşımın bir ürünü olarak kaliteli laboratuvarları ve iş/eğitim programlarıyla pek çok öğrencinin tercihi. 1890 yılından beri eğitim faaliyetlerini yürüten okul Rusya’da yüksek teknoloji eğitimi açısından yapılan sıralı listelerde 1. sıraya oturuyor. Yine burada da sınavsız eğitim olanakları da açık. 

İtalya: Bologna Üniversitesi

Avrupa’daki yüksek eğitimin standartlaşması burada yapıldı ve ilgili anlaşma her ülkede “Bologna Antlaşması” (veya “Bologna Süreci) olarak biliniyor. Bologna aynı zamanda Avrupa’da yüksek eğitimin yöntemi ve ilerlemesini belirleyen okullardan biri ve de Avrupa’nın en eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Bu okulda Baltık bölgesindeki gibi sınavsız eğitim imkanı yok. Fakat Schengen Bölgesi olanaklarından yararlanmak ve kaliteli endüstri mühendisliği eğitimi almak isteyenler için sıklıkla tercih ediliyor. 

Endüstri mühendisliği bölümleri, sınavsız üniversite eğitimi ve daha fazlası hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşünüz. Bizlere online iletişim formumuz vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız