DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız Makine Mühendisliği Okumak

Kariyerinizi teknik alanlarda kurmak ve Avrupa’da makine mühendisliği mi okumak istiyorsunuz? Güzel… Avrupa’nın genelinde bilinen ve öğrenciler tarafından çokça tercih edilen yüksek kaliteli üniversiteler var bunun için; Batı’da özellikle Almanya, Doğu’da ise Rusya; mühendislik bölümlerine yaptıkları büyük yatırımlar ve geliştirdikleri prestijli eğitim kurumları ile biliniyorlar. Fakat tabii siz bir de sınavsız makine mühendisliği okumak istediğiniz için bu metne tıkladınız! Belki sınav stresi size göre değil, belki de başka yoğunluklarınız sebebiyle böylesi bir hazırlık/çalışma sürecine girebilecek zaman ve enerjiniz yok. Bunu bilemeyiz fakat istediğiniz kalitede bir mühendislik eğitimini yurt dışında ve sınavsız olarak alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Sınavsız makine mühendisliği eğitimine olanak sağlayabilen üniversiteler genellikle Doğu Avrupa, Baltık, Balkan bölgelerinde yer alıyor. Bu bölgelerdeki ülkeler Batı Avrupa’ya görece uygun yaşam ve eğitim masraflarıyla öğrencilerin dikkatini çekiyor. Son yıllarda öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerin arasında Polonya, Macaristan, Rusya, Çekya gibi ülkeler öne çıkıyor. Çok daha uygun fiyatlara Türkçe dilinde de eğitim sunan Makedonya ve yine benzer giderleriyle cazip görünen Bosna-Hersek gibi ülkeler, bu bağlamda dikkat çekiyor diyebiliriz. İşte size yurt dışında sınavsız eğitim alabileceğiniz bu ülkelerdeki bazı üniversiteler…

Macaristan: Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi

Bu okul  Avrupa’da üniversite düzeyinde mühendis yetiştiren ilk kurum olarak dünyanın en eski teknoloji enstitüsü olarak kabul edilir. Çok sayıda yabancı öğrenci kabul eden okulda kültürlerin çeşitliliği vardır. Eğitim yelpazesi genel olarak mühendislik alanları ve teknoloji geliştirme alanları içerisinde yer alıyor. Bu okul, Macaristan gibi bir ülkede eğitimine yatırım yapmaktan çekinmeyen ve karşılığını alabilecek olanların seçimi olabilir. 

Rusya: Astrahan Devlet Üniversitesi

Tabii ki yurt dışında sınavsız mühendislik eğitimi dendiğinde akla gelen ilk ülke aslında rusya. Adını aldığı Astrahan kentinde kurulan üniversite, Rusya’nın en hızlı ve teknolojik modernleşen üniversitelerinden olup önemli Türk üniversiteleri ile de işbirliği yapıyor. Mühendisliğin ötesinde Reklam ve Halkla İlişkiler, Gazetecilik, Psikoloji alanlarında da eğitim sunuyor. Sınavsız öğrenci kabul eden bu kurumun mezunları, ABD ve Fransa üniversitelerinden çift diploma alabilmektedir. 

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan, Türkiye’den giden öğrenciler arasında dil engeline takılmak istemeyenlerin seçimi. Ayrıca ekonomik olarak Polonya, Macaristan gibi ülkelere göre çok daha uygun fiyatlara eğitim hizmeti sunan okullar da burada yer alıyor. YÖK tarafından da tanınan bu üniversite 1950 yılında kurulmuş. Eğitim dili Azerice ve Rusça olmak üzere, mühendislik bölümlerinin dışında İşletme, Ekoloji, Lojistik ve Taşımacılık bölümlerinde eğitim veriyor. 

Yurt dışında alabileceğiniz yüksek kaliteli, sınavsız makine mühendisliği eğitimi ve merak ettiğiniz diğer başka konular üzerine sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak bizimle iletişim sağlamanız çok kolay!
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız