DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız  Tıp Eğitimi Mümkün mü?

Sınavlara girmek bazı öğrenciler için stresli, can sıkıcı bir deneyim olabilir. Sınavların eğitimdeki gerekliliği dünyada pek çok çevre tarafından da tartışılmaktadır. Bu konular bir yana; pek çok kişi, eğer imkan verilse üniversiteye sınavsız girmek ister.  Avrupa’da tıp eğitimi almak istiyor fakat sınav stresi yaşamak istemiyorsanız iyi bir dilek tuttunuz! Zira dünyanın en iyi okullarında sınavsız tıp eğitimi mümkün. Ayrıca sandığınızın aksine bahsi geçen okulların çoğu devlet üniversitesi. 

Peki insan neden Türkiye’de değil de yurt dışında tıp eğitimi almak isteyebilir? Basit; yurt dışında alacağınız tıp eğitimi ülkemizdekinden farklı olarak, seçiminize göre İngilizce olabilecektir ve İngilizce dünyadaki tüm bilimlerin dili haline gelmiştir. Teknik araştırmalar sırasında ortaya çıkan yeni durum ve olgular İngilizce olarak adlandırılır. Alacağınız eğitimin hem bitirmiş olduğunuz kurumun prestijinden hem de aldığınız İngilizce eğitimden dolayı uluslararası tanınırlığı daha yüksek olacaktır. 

Bogomolets Tıp Üniversitesi, Ukrayna

Kiev’de bulunan Bogolomets Tıp Üniversitesi 1841 yılında kuruldu. Kurum Ukrayna’nın en yeterli kliniklerini bünyesinde tutmaktadır. Üniversitede İngilizce, Rusça ve Ukraynaca eğitim verilmektedir. Okul bünyesindeki araştırma hastanesiyle ünlüdür... Ukrayna’da tıp eğitiminizi sınavsız olarak gerçekleştirebileceğiniz bu güzide üniversiteye başvurmak için yalnızca lise diplomanız ve not dökümünüz yeterli. 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Azerbaycan

Üniversitenin kökeni 1919’da açılan Bakü Devlet Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’dir. Azerbaycan’da tıp eğitimi burada sınavsız giriş ile uygulanmaktadır. Kısa zamanda eğitimde Avrupa standartlarını yakalayan ülkenin en bilinen üniversitelerinden biri olan kurumda Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Askeri Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi bulunmaktadır. Okul bünyesinde alınan eğitimin dışında bölge hastane ve kliniklerinde uygulamalı eğitim görme imkanı vardır.

Ukrayna ve Azerbaycan gibi Rusya ve Polonya’da tıp eğitimi de sınavsız olarak alınabilmektedir. Üniversite sınavına girmeden sadece lise diplomanız ile birçok kaliteli kurumda sınavsız Tıp eğitimi alabilirsiniz. Eğer siz de yurt dışında sınavsız tıp eğitimi almakla ilgileniyorsanız derhal uzman kadromuzla görüşün veya online iletişim formundan bizlere ulaşın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız