DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız Türkçe Öğretmenliği Okumak

Güzel dilimiz Türkçeyi seviyor ve bu dili ayrıntılamasına incelemek, “öğretmeyi öğrenmek” mi istiyorsunuz? Fakat sınav engeline takılmadan, farklı bir çevre, farklı bir ortamda mı eğitim almak istiyorsunuz? Türk nüfusun yoğunlukta olduğu, Türkçe’nin de eğitim dili olarak pek çok yerde kullanıldığı Makedonya’da bu dileğinizin gerçekleşmesi mümkün. Bu okulların çoğunda YÖK denkliği de mevcut, hatta bazılarında müfredatlar Türkiye müfredatına göre tasarlanıyor. Makedonya’da eğitim, ülkemizden gidecek olan adaylara hem kendilerini evinde hissetmek, hem yeni bir kültürü tanımak imkanı tanıyor; hem de yüksek kalitede eğitim fırsatı sunuyor.

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi bu kurumlardan biri. Yurt dışında %100 burslu eğitim alma imkanı tanıyan bir üniversite olarak öne çıkıyor. Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerini karşılamakta zorlanan öğrenciler için uygun alternatiflerin başında geliyor. Bizim öğrencilerimiz bu okulu sıklıkla tercih ediyor çünkü Türkiye’de yüksek puan gerektiren hukuk, mühendislik, mimarlık gibi önemli bölümlere sınavsız olarak yerleşebiliyorlar. 

UBÜ’nün giriş koşullarından ilki İngilizce dil yeterliliğinizin belgelenmesi. Okulun eğitim dili İngilizce olduğu için bu öncelikle isteniyor. Bu durum Türkçe öğretmenliği eğitimi almayı düşünen öğrenciler için ilk başta kafa karıştırıcı gibi görünse de aslında oldukça faydalı: Türkçeyi Türkçe konuşan yurttaşlardan öğrenmiştiniz, Türkçeyi başkalarına öğretmeyi de dünyanın ortak dili haline gelmiş olan İngilizce olarak öğreneceksiniz. Böylelikle eğer arzu ederseniz yabancı ülkelerdeki eğitim kurumlarında kaliteli Türkçe eğitimi vererek kariyerinizi inşa edebileceksiniz. 

Daha Fazlası...

Uluslararası Balkan Üniversitesi ülkemiz tarafından tanınıyor. Makedonya’da da yaşam giderleri Batı Avrupa’daki çoğu ülkeye göre, Türk öğrenciler için daha uygun. Yalnızca lise diplomanızla kayıt yaptırabildiğiniz bu okul İstanbul’a yalnızca bir saatlik uçuş mesafesinde yer alıyor. Türkçe öğretmenliği bölümü dışında öğrenci adaylarımız sıklıkla okulun Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerini tercih ediyor. Bu bölümlerin yanı sıra okul, Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım gibi daha birçok alanda öğrencilerine pahada düşük, kalitede yüksek eğitim imkânı sunuyor.

Yurt dışında kaliteli Türkçe öğretmenliği eğitimi ve daha fazlası için uzman eğitim danışmanlarımızla irtibata geçin. Online iletişim formumuzu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız