DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız Devlet Üniversitesi Okumak

Yurt dışında üniversite okumak, pek çok Türk vatandaşı öğrencimizin gerçekleştirmek istediği hayallerden biri olmalı. Ancak şunu belirtmek gerekir ki, yurt dışında bulunan kurumlarda iyi bir eğitim almak sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Zira bu kurumların harç ücretleri, neredeyse ülkemizdeki kurumlarla aynı ve hatta daha uygun fiyatlıdır. Özellikle kaliteli eğitimleri ve uygun harç ücretleri ile ön plana çıkan ve yurt dışında yer alan devlet üniversiteleri, yurt dışında üniversite okumak isteyen Türk vatandaşı öğrencilerimiz için oldukça uygun kurumlar arasında yer almaktadır. Ayrıca bu kurumların çoğu üniversite sınavı şartı aramamaktadır.

Yurt Dışında Sınavsız Eğitim
Avrupa'nın ve dünyanın pek çok yerinde bulunan ve genellikle sınavsız bir şekilde başvuruda bulunabileceğiniz devlet üniversiteleri; ulusal temellere dayanan, devlet tarafından fonlanan ve dünyaya entegre olmuş yükseköğretim kurumlarıdır. Bulundukları ülkenin kültürel atmosferine ve modern yapısına uygun olarak eğitim hayatını sürdüren bu prestijli okullar, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilere geniş imkanlar ve seçenekler sunarak, yurt içindeki devlet okullarına kıyasla vizyonu çok daha geniş bir yelpazede eğitim vermekte ve öğrenci yetiştirmektedir. Özellikle İngiltere, İtalya, İspanya, Polonya, Makedonya, Ukrayna, Rusya, Almanya, Azerbaycan gibi eğitim ve öğretim hayatına oldukça önem veren ülkelerde yer alan bu kurumlar pek çok önemli bilim insanını, sanatçıları, doktorları, mimarları ve mühendisleri yetiştirmiş ve adından prestijli bir şekilde söz ettirmiştir. 

Peki Hangi Okullar?
Darmstadt Teknik Üniversitesi, Milano Üniversitesi, Roma Sapienza Üniversitesi, Varşova Üniversitesi, Lodz Üniversitesi, Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Moskova Devlet Üniversitesi yurt dışında bulunan kaliteli devlet okullarından sadece bir kaçıdır. Dünya standartlarına göre planlanmış kaliteli akademik müfredatı ve saygın akademik personelleri ile yurt dışında bulunan devlet okulları, kariyer hedefi yüksek öğrenciler için oldukça kalifiye kurumlar arasında yer almaktadır. Siz de bu kurumlar sayesinde vizyonunuzu geliştirebilir ve kariyerinizi en sağlam adımlarla şekillendirebilirsiniz. 

Draft Eğitim'in anlaşmalı olduğu yurt dışı kurumları hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız