DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız Ebelik Bölümü  Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Ebelik; kadınların yaşamları boyunca üreme sağlığına ek olarak gebelik, doğum ve doğum sonrası dönem (yenidoğan bakımı dahil)  ile ilgilenen sağlık bilimi ve sağlık mesleğidir. Birçok ülkede ebelik bir tıp mesleğidir. Ülkemizde bu bölümü veren birçok üniversite bulunmaktadır. Bu bölümü Türkiye'de bulunan bir üniversitede okumak için öğrencilerin üniversite sınavına girmesi gerekmektedir. Oysa yurt dışında ebelik eğitimi almak isteyen öğrenciler, sınavsız bir şekilde okuyabilirler. Yurt dışında sınavsız ebelik eğitimi alabileceğiniz kurumlar hangileridir?

Ljubljana Üniversitesi
Ljubljana Üniversitesi, Bologna Deklarasyonu'na uygun yapılandırılmış kaliteli sosyal bilimler, doğa bilimleri ve teknik eğitim programları ile ünlüdür. Üniversitede yürütülen projeler, yurt içi ve yurt dışında sanat, bilim ve teknoloji alanındaki son gelişmelere ayak uydurmaktadır. Ljubljana Üniversitesi ARWU Şangay, Times THES-QS ve WEBOMETRICS sıralamasına göre dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında listelenmiştir. LÜ, Slovenya'nın en merkezî ve en büyük eğitim kurumudur. Aynı zamanda Slovenya'nın en büyük araştırma kurumu olup tüm kayıtlı araştırmacıların yüzde 30'u Ljubljana Üniversitesi’nde faaliyet göstermektedir (SICRIS veri tabanından elde edilen verilere göre). Üniversite, ulusal kimliğin korunması açısından özel sosyal öneme sahip alanlarda kamu hizmetlerini yerine getirerek çok önemli bir pedagojik pozisyon kazanmıştır.

Pecs Üniversitesi
Pecs Üniversitesi, Avrupa'da sınavsız ebelik eğitimi alabileceğiniz bir diğer kurumdur. Peç Üniversitesi, 20.000 öğrenci, 4.000'den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 akademisyenle Macaristan'ın yüksek kaliteli araştırma ve eğitim seçenekleri sunan en büyük yüksek öğrenim kurumları arasındadır. On fakültede sunulan geniş kapsamlı eğitim programları hemen hemen her alanı kapsamaktadır. Öğrenciler eğitimlerine lisans düzeyinde (BA/BSc), yüksek lisans düzeyinde (MA/MSc) veya doktora düzeyinde (Doktora, DLA) devam edebilirler. Üniversite, bir rektör ve her biri farklı akademik konulardan sorumlu üç rektör yardımcısı tarafından yönetilen Avrupa üniversitelerinin geleneksel yapısını sürdürmektedir. Dekanlar tarafından yönetilen fakülteler daha büyük akademik alanları temsil ederler. Bu fakülteler öğrencilerle günlük iletişim halinde olan ve akademik programlardan sorumlu enstitü ve bölümlere ayrılırlar.

Siz de yurt dışında sınavsız ebelik eğitimi almak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız