DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız Eczacılık Eğitimi Almak Mümkün mü?

Eczacılık; kimya bilimini tıp bilimi ile ilişkilendiren klinik sağlık bilimidir. Aynı zamanda ilaçların keşfi, üretimi, güvenli ve etkili kullanımı ve kontrolü ile görevlidir. Eczane uygulamasının kapsamı, ilaçların bir araya getirilmesi ve dağıtılması gibi daha geleneksel rolleri içerir. Bu alan, ilaçları güvenlik ve etkililik için gözden geçirme ve ilaç bilgisi sağlama dahil olmak üzere sağlıkla ilgili daha modern hizmetleri içerir. Bu nedenle eczacılar ilaç tedavisi konusunda uzmandırlar ve hastaların yararına ilaç kullanımını optimize eden birincil sağlık uzmanlarıdır.

Eczacılık eğitimi üniversitelerin ilgili fakültelerinde verilmektedir. Ülkemizde bu bölüm, yüksek puan gerektiren bir bölüm olduğu için öğrenciler tercihlerini yurt dışından yana kullanabilirler. Zira yurt dışındaki çoğu saygın kurum eczacılık eğitimini sınavsız bir şekilde öğrencilerine sunmaktadır. Peki bu kurumlar hangileridir?

Nahçıvan Devlet Üniversitesi
Yurt dışında sınavsız eczacılık eğitimi alabileceğiniz kurumlardan biri Nahçıvan Devlet Üniversitesi'dir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’daki diğer üniversiteler arasında özel bir yere sahiptir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi, ulusal temellere dayanan, devlet tarafından fonlanan ve dünyaya entegre olmuş bir yükseköğretim kurumudur. Üniversite 4 kıtadan 50 üniversiteyle işbirliği anlaşması imzalamış, uluslararası ilişkilerini derinleştirmiştir. Mevcut durumda 3 TEMPUS hibe projesini yürütmektedir.  NDÜ; Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Birliği Üniversiteleri, Karadeniz Sektörü Üniversiteler Birliği ve Kafkas Üniversiteleri Birliği’ne üyedir. Bu üyelikler, NDÜ’nün kültürel yaşamında büyük rol oynamaktadır.

Ljubljana Üniversitesi
Slovenya'nın en önemli kurumlarından biri olan Ljubljana Üniversitesi, Avrupa'da sınavsız eczacılık eğitimi alabileceğiniz saygın bir okuldur. Ljubljana Üniversitesi, Slovenya'nın en eski ve en büyük yüksek öğrenim ve bilimsel araştırma kurumudur. 1919 yılında kurulmuştur. 40.000'den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine sahip olup 23 fakülte ve üç sanat akademisinde yaklaşık 5.600 öğretim görevlisi, araştırmacı, asistan ve idari personel istihdam etmektedir. Üniversitenin merkez binası, üç akademi ve fakülteleri merkezde yer almaktadır.

Moskova Devlet Tıp Üniversitesi 
Moskova Devlet Tıp Üniversitesi; Avrupa'da eczacılık ve tıp eğitimini sınavsız olarak alabileceğiniz köklü bir okuldur. Rusya’nın ilk tıp üniversitesi olan Moskova Devlet Tıp Üniversitesi, ülkenin en köklü ve başarılı tıp eğitimini veren eğitim kurumudur. İmparatoriçe Elizabeth’in hükümdarlığı sırasında 1755 yılında Moskova İmparatorluk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak kurulan eğitim kurumunda dersler 1758 yılında başlamıştır.

Siz de üniversite sınavı derdi olmadan sınavsız bir şekilde eczacılık eğitimi almak istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim'in uzman eğitim danışmanları ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız