DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Sınavsız Eğitimin Adresi: Letonya Üniversiteleri

Yurt dışında okumak için pek çok seçenek var. Eğer açıkça belirlenmiş bir hedefe doğru ağır ağır yol almak istiyorsanız, sınavlarda yüksek puan gerektiren Batı Avrupa üniversiteleri için kendinizi hazırlayabilirsiniz. Fakat eğer böylesi zorlu sınavlara hazırlanacak vakit ve gücü kendinizde bulamıyorsanız, sınav stresi de sizin için problemse üzülmeyin. Çünkü bazı yurt dışı üniversitelerinde sınavsız eğitim imkanı da bulunmaktadır. Letonya üniversiteleri bu anlamda başı çeken üniversiteler arasında yer alır.

Sınavsız üniversite eğitimi veren okulların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu tür üniversiteler genel olarak Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde bulunmaktadır. Ülkemizden gidecek pek çok öğrenci adayı, sınav engeline takılmaksızın Rusya, Letonya, Makedonya gibi ülkelerdeki böyle okullara başvuruyorlar. Bu başvurular dil yeterliliğinizi belgelemenizin dışında yalnızca lise diploması ve not dökümünüz ile yapılabiliyor. 

Baltık ülkeleri arasında yer alan Letonya’da üniversite okumak da avantajlarıyla birlikte pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Slav kültürleri arasında kendine özgü kültürü ve güzellikleriyle beğenilen bir ülke olan Letonya çoğu Batı Avrupa ülkelerine göre daha uygun yaşam koşulları ve harç giderleri sunuyor. Bu ülkedeki sınavsız üniversitelerde, normal şartlarda yüksek puanlar gerektiren mühendislik, hukuk gibi bölümlerin de eğitimi almanız mümkün oluyor. 
Şimdi birlikte kısaca, Letonya’daki üniversitelerden bazılarını tanıyalım.

Letonya Üniversitesi

Letonya Üniversitesi 1919 yılında kurulmuştur. 14.000'den fazla öğrenci, 13 fakülte ve 20'nin üzerinde araştırma enstitüsü ve bağımsız eğitim merkezleri ile Baltık bölgesinin büyük araştırma merkezlerinden, yüksek okullarından biridir. Üniversite bünyesinde devlet tarafından yetkilendirilmiş 130'dan fazla akademik ve profesyonel çalışma programı sunulmaktadır. Almanca, İngilizce ve Letonca dillerinde eğitim veren bu okul Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır. 

Riga Teknik Üniversitesi

Letonya’nın başkenti Riga’da 14 Ekim 1862'de kurulan Riga Teknik Üniversitesi (RTU) Baltık bölgesinin en eski teknik üniversitesi olarak bilinir. Eski adı Riga Polytechnical Institute ve Riga Polytechnicum’dur. Sovyetler Birliği’nin dağıldığı 1990 yılında Riga Teknik Üniversitesi olarak mevcut adını almıştır. Üniversite şu anda 9 fakülteden oluşmaktadır. Bu üniversite de Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaya hak kazanmıştır. 

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi

Özellikle tarımsal bilim, ziraat, gıda, ormancılık gibi bölümleri ile bilinir. Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi Letonya'nın Jelgava şehrinde yer alır. 1938 yılında kurulan üniversite bahsi geçen ünlü başarılı bölümlerinin yanı sıra başka bir çok bölüme ve programda eğitim veriyor. Eğitim dili İngilizce’dir.

Bize Ulaşın

Letonya’da üniversite eğitimi, Avrupa’da sınavsız üniversiteler ve yurt dışı eğitimine dair aklınıza gelebilecek her soru için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız