DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurt Dışında Sınavsız Eğitimin Adresi: Polonya Üniversiteleri

Polonya, yurt dışında okumak için en elverişli ülkelerden biri. Her yıl pek çok öğrenciyi ve ziyaretçiyi ağırlayan güzel bir ülke olmasının yanında, akılcı şehir planlaması ile bilinen bir ülkedir. Batı Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun yaşam ve okul harç giderleri sunması Polonya üniversitelerini diğer yurt dışı üniversitelerine göre daha cazip bir yere koyuyor. Bu okulların eğitim kalitesi de bu bahsi geçen üniversitelerinkileri pek de aratmıyor. 

Bilindiği üzere Orta ve Doğu Avrupa bölgelerinde sınavsız üniversite eğitimi politikası mevcut. Buna göre, bu okullara başvuru yapabilmeniz için herhangi bir sınav sürecinden geçmeniz gerekli değil. Polonya da sınavsız eğitimin sistemli bir şekilde uygulandığı, denklik programlarının titizlikle hazırlandığı bir ülke. Bu sebeple, üniversite eğitimi için sınav engeline takılmak istemeyenler, sınavlara hazırlanabilecek güç ve zamanı bulamayan kişiler için uygun koşullar sağlıyor. 

Tüm istekli öğrenci adaylarının bu ülkelerdeki sınavsız üniversitelere başvuru, karar ve yerleşim süreçlerinde Draft Eğitim olarak uzman danışmanlık hizmetimizle yanında olduğumuzu da bu anlamda söylemek isteriz. Şimdi isterseniz birlikte kısaca, sınavsız Polonya üniversitelerinden bazılarını kısaca tanıyalım.

Adam Mickiewicz Üniversitesi

Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, Wielkopolska bölgesinin önde gelen akademik kurumlarından biridir. 100 yıllık geçmişiyle, Poznan şehrinde eski bir üniversite geleneğini sürdürmektedir. Poznan, Morasko’daki kampüste Siyaset Bilimi ve Gazetecilik, Tarih Çalışmaları, Biyoloji, Kimya, Fizik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Coğrafya ve Jeoloji fakülteleri yer alıyor. Eğitim dili İngilizce’dir. 

Marie Curie-Sklodowska Üniversitesi

Üniversite adını ünlü bilim insanı Marie Curie’den almaktadır. Marie Curie-Sklodowska Üniversitesi, Lublin şehrinin merkezinde yer almaktadır. Doğu Polonya’nın en büyük yükseköğretim kurumu olarak tanınır. Lehçe ve İngilizce dillerinde 80’den fazla eğitim programı vardır. Burada 1600’den fazla uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. Üniversite, ulusal ve uluslararası ölçekte pek çok staj seçeneği sunulmaktadır.

Lodz Üniversitesi

Lodz Üniversitesi, Polonya’nın en büyük ve en popüler üniversiteleri arasındadır. Üniversite, öğrencilerinin gelişimi için uluslararası kuruluşlarla işbirliği anlaşmaları yapmakta ve sürdürmektedir. Bununla birlikte birçok alanda doktora programı ile MBA’de dâhil olmak üzere 90′dan fazla alanda yüksek lisans programı tercih edilebilmektedir. Üniversitede; İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, Ekohidroloji, İngilizce Dili ve Edebiyatı, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme bölümlerinde lisans ve/veya yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim verilmektedir.

Bize Ulaşın

Polonya’daki üniversiteler, Avrupa’da sınavsız eğitim veren üniversiteler ve yurt dışı eğitimine dair aklınıza gelebilecek her soru için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız