DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışında Sınavsız Eğitimin Adresi: Rusya Üniversiteleri

Rusya eğitim politikasında özellikle mühendislik eğitimine, teknoloji eğitimine yaptığı büyük yatırımlarla biliniyor. Enerji ve dev projelerin ülkesi olan Rusya’nın böyle yapmasına şaşırmamak gerekir. Ayrıca burası sınavsız üniversite eğitimi denildiğinde akla gelen ilk ülkelerden biridir. Batı Avrupa’ya göre daha uygun olan yaşam giderleriyle birlikte yurt dışında okumak isteyen pek çok öğrenci adayımız rotasını Rusya’ya çevirmektedir. 

Giriş için herhangi bir sınav sürecinden geçmenizi gerektirmeyen Rusya üniversiteleri, sınav stresini yaşayan veya sınavlara hazırlanabilecek vakti olmayan kişiler için ideal bir seçenektir. Bu ülkede de diğer sınavsız eğitim veren ülkelerde olduğu gibi mühendislik, hukuk, psikoloji gibi diğer yurt dışı üniversitelerinde yüksek sınav puanları gerektiren bölümlerin eğitimini almanız mümkündür. 

Draft Eğitim olarak sınavsız eğitim için geçmeniz gereken tüm aşamalarda uzman eğitim danışmanlığımızla yanınızdayız. Araştırma, hazırlanma, karar verme ve yerleşme süreçlerinizin hepsinde rehberlik sunuyoruz. Şimdi birlikte, sınavsız Rusya üniversitelerinden bazılarını kısaca tanıyalım. 

Nijniy Novgorod Devlet Politeknik Üniversitesi

Nijniy Novgorod Devlet Politeknik Üniversitesi, 1 Ekim 1917'de Varşova Politeknik Enstitüsü temel alınarak Nijniy Novgorod Politeknik Enstitüsü adıyla kurulmuştur. Daha sonra Gorki Politeknik Enstitüsü adını alan üniversite, 1980'de Kızıl Emek Nişanına layık görülmüştür. Nijniy Novgorod Politeknik Enstitüsü, 24 Aralık 1992'de Rusya Federasyonu Bilim, Yükseköğrenim ve Teknoloji Politikaları Bakanlığı kararnamesiyle "Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi" adını almıştır.

Novosibirsk Devlet Üniversitesi

Rusya’da bulunan “Ulusal Araştırma Novosibirsk Devlet Üniversitesi” veya diğer adıyla “Novosibirsk Devlet Üniversitesi”, 1958 yılında Sovyetler Birliği kararıyla ulusal araştırmayı geliştirmek amacıyla kurulmuş bir eğitim kurumudur ve devlet üniversitesidir. Bu kurum aynı zamanda Rusya’nın en iyi 3. üniversitesi olarak bilinmektedir. Eğitim dili Rusça olan üniversite geniş bir yelpazede eğitim imkanı tanımaktadır. 

St. Petersburg Devlet Üniversitesi

1724 yılında Büyük Peter’ın kararnamesiyle kurulan St. Petersburg Devlet Üniversitesi, 290 yıldan uzun süredir verdiği eğitim ile bilim, mühendislik ve beşeri bilimler alanlarında temel araştırmalara odaklanmıştır. St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nde 4 yıllık lisans eğitimi programlarında eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler için Rus Dili, İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde İngilizce eğitim verilmektedir.

Bize Ulaşın

Rusya’daki üniversiteler, sınavsız eğitim veren üniversiteler ve yurt dışı eğitimine dair aklınıza gelebilecek her şey için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız