DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Yurt Dışında Sınavsız Eğitimin Adresi: Ukrayna Üniversiteleri

Rusya’nın güneyinde yer alan, dört mevsimi yaşayabilen iklimi ve güzel yemekleri ile bilinen Ukrayna yurt dışında okumak için giden pek çok öğrencinin tercih ettiği bir ülke. Yaşam giderleri ve harç masrafları açısından oldukça büyük avantajları olan bu ülke üniversite eğitimi konusunda da Batı Avrupa’daki yurt dışı üniversitelerini aratmıyor. Sovyetler Birliği’nden kalan devlet üniversitesi geleneği burada da aynı Rusya’daki gibi devam etmektedir. 

Ukrayna da pek çok Orta ve Doğu Avrupa ülkesi gibi sınavsız eğitimin sistemli bir biçimde uygulandığı bir ülke. Üniversite eğitimi almak isteyen ama zorlu sınav süreçlerinden geçmek istemeyenler, sınavlara çalışacak vakit ve gücü bulamayanlar Ukrayna üniversitelerindeki olanaklarını araştırıyorlar. Bu okullarda da yüksek sınav puanları gerektiren mühendislik, hukuk gibi bölümleri okumak mümkün. Sınavsız üniversite eğitimi için başvuru, araştırma ve karar verme süreçlerinizin hepsinde, Draft Eğitim olarak uzman eğitim danışmanlığı hizmetimizi sunmaya aday ve yetkin olduğumuzu belirtelim. Şimdi birlikte kısaca, Ukrayna’da sınavsız üniversite eğitimi alabileceğiniz kurumları kısaca inceleyelim.

Karazin Kharkiv Üniversitesi

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, adını ünlü Ukraynalı entelektüel Vasily Karazin'den almaktadır. Başlangıçta Kasım 1804'te Kharkiv Üniversitesi olarak kurulmuştur. Doğu Avrupa'daki en eski eğitim kurumlarından biri olarak bilinir ve Lviv Üniversitesi'nden sonra Ukrayna'nın en eski ikinci öğretim kurumudur. 
Yalnızca lise diplomanızla başvurabildiğiniz Karazin Kharkiv Üniversitesi’nde eğitim dili İngilizce, Rusça ve Makedonca’dır. Bu üniversite ayrıca Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasındadır. 

Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulmuştur. Kiev Politeknik Üniversitesi 42.000 öğrencinin öğrenim gördüğü büyük bir üniversitedir. Eğitim müfredatı genel olarak farklı alanlara yoğunlaşmış olan mühendislik bölümlerinden oluşmaktadır. 
Kiev Politeknik Üniversitesi’nde eğitim almak  için meslek lisesi veya lise diploması yeterli. İngilizce veya Rusça eğitim alınabilen bir üniversite olarak Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaya hak kazanmıştır. 

Sumy Devlet Üniversitesi

Pek çok yabancı ülkeden öğrenciyi kabul eden bir eğitim kurumudur. Ukrayna’nın kuzeyindeki sumy kentinde yer alır. 45 ana dalda Lisans  eğitimi şansı sunan üniversite oldukça geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir. Üniversitede eğitim dili ülkenin resmi dili olan Ukraynacanın yanı sıra Rusça ve İngilizcedir. 
Özellikle  yabancı öğrenciler İngilizce eğitim verilen bölümleri tercih etmektedir. Diğer diller için ise isteyen öğrencilere 1 yıllık hazırlık bölümü okuma imkânı verilmektedir. Bu okul da Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasındadır. 

Bize Ulaşın

Ukrayna’daki üniversiteler, Avrupa’daki sınavsız üniversiteler ve yurt dışı eğitimine dair aklınıza gelebilecek her soru için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız