DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız Kayıt Yapabileceğiniz Üniversiteler

Çoğu yurt dışı üniversitesi, Türkiye'deki üniversitelere kıyasla sınavsız eğitim hakkını öğrencilerine sunmaktadır. Ülkemizde istediği puanı alamayan ve dolayısıyla hayallerindeki bölümü okuyamayan öğrenciler ya farklı bir tercih yapıp mutsuz olmakta ya da şanslarını yurt dışındaki üniversiteden yana kullanmaktadır. Elbette istemediği bir bölümü okumaktansa yurt dışında bulunan bir kurumda hayallerini süsleyen bölümü okuyan öğrencinin sahip olduğu avantajlar sadece sınavsız bir eğitim hayatı değildir. Avrupa'da ya da dünyanın herhangi bir yerinde kaliteli bir kurumda eğitim alan öğrenci vizyonunu, yabancı dilini, hayata bakış açısını ve kendini donanımlı bir şekilde geliştirebilir ve mezun olduktan sonra rakiplerine kıyasla bir kaç adım öteye geçebilir. Peki yurt dışında sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz okullar hangileridir? Öğrenciler bu okullarda hangi bölümleri okuyabilir?

Dünyanın En İyi İlk 1000 Üniversitesinden Birinde Sınavsız Üniversite Okuyun

Polonya'da bulunan Varşova Üniversitesi, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan saygın bir kurumdur. Sınavsız bir şekilde kayıt olabileceğiniz bu prestijli kurum, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır. Varşova Üniversitesi, Avrupa’nın en dinamik gelişim gösteren kentlerinden biri olan, Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunmaktadır. Çok geniş bir yelpazede lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunan kurumda Felsefe bölümünden Psikoloji'ye, Siyasi Bilimler bölümünden Hukuk bölümüne kadar bir çok alanda eğitim alma şansına erişirsiniz.

Dünyanın en kaliteli ilk 1000 kurumu arasında yer alan ve sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz bir diğer kurum ise kardeş ülkemiz Azerbaycan'da bulunan Bakü Devlet Üniversitesi'dir. Bakü Devlet Üniversitesi'nde; lisans programları, yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Lisans programından sonra öğrenciler 2 yıllık yüksek lisans ve sonrasında da 3 yıllık doktora programlarına devam etme fırsatına sahiptir. Tarih bölümünden Ekonomi bölümüne, Jeoloji bölümünden Gazetecilik bölümüne kadar geniş bir yelpazede eğitim alma fırsatı bulacağınız Bakü Devlet Üniversitesi, özellikle uygun harç ücretleri ile de göz doldurmaktadır.

Anlaşmalı kurumlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve erken kayıt imkanından faydalanmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız