DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışında Sınavsız Mühendislik Bölümleri

Mühendislik yüksek eğitimi normal şartlarda üniversite sınavlarında yüksek puanlar almayı gerektirir. Bunun pek çok nedeni sayılabilir, ama en başında elbette her türden üretim sektörünün mühendislik bilimi temelinde şekillenmiş olmasıdır. Tüm üretim faaliyetleri, dağıtım faaliyetleri ilgili üretim faaliyetinin teknik yapılanmasıyla ortaya konur. Dünyadaki her şeyin üretim, inşa, buluş, yenilik gibi kavramlara göre ilerliyor olduğunu hesaba katarsak mühendislik eğitiminin neden uzun süre böylesi sınavlardan geçilerek alındığını anlayabiliriz.

Sınavsız Üniversiteler

Ama artık durum biraz değişti. Yurt dışında mühendislik okumak isteyen, bunu yaparken de sınav engeline takılmak istemeyen kişiler artık sınavsız üniversitelere kaydolabiliyor. Hem sınav stresini yoğun yaşayanlar, hem de sınavlara hazırlık sürecine ayıracak vakti olmayanlar için sıklıkla tercih edilen bir seçenek bu sınavsız üniversiteler. 

Yurt dışınsa makine mühendisliği, yurt dışında kimya mühendisliği, yurt dışında inşaat mühendisliği eğitimleri sınavsız üniversiteler sayesinde artık çok daha kolay erişilebilir. Böyle okullara sahip olan ülkelerin başında da Rusya, Azerbaycan, Polonya, Makedonya gibi ülkeler geliyor. Şimdi kısaca bu gibi ülkelerdeki sınavsız mühendislik bölümleri olan üniversiteleri bir inceleyelim.

Rusya: Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi

Rusya’daki devlet üniversitesi geleneğinin en önemli temsilcilerinden birisi olan Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi 1930 yılından bu yana faaliyet gösteren bir eğitim kurumudur. Modern yaklaşımları ve uzman eğitmen kadrosuyla Rusya’nın Hazar bölgesindeki en büyük eğitim, bilim, araştırma ve kültür merkezlerinden birisidir. 

Okul, gemi inşası konusundaki yüksek teknoloji tesisleri ve endüstriyel girişimler dışında petrol ve doğal gaz, bilgisayar ve otomasyon, gıda ve gıda sanayi gibi alanlarda uygulamalı bir eğitimi öğrencilerine verir.

Polonya: Silesia Teknoloji Üniversitesi

Silesia Teknoloji Üniversitesi, bölgenin en eski teknik üniversitesi olup Polonya’nın en prestijli üniversitelerinden biridir. 1945 yılında, Polonya’nın ve Avrupa’nın en yoğun sanayileşme arz eden Kuzey Silesia bölgesinde bir bilim ve eğitim kurumu olarak kurulmuştur. 

Toplam 60 akademik program ve 200 kadar uzmanlık alanında eğitim verilmekte, mühendisliğin tüm alanları kapsanmaktadır. Adaylar, teknik programların yanı sıra kamu yönetimi, işletme analitiği, matematik, sosyoloji ve proje yönetimi dahil olmak üzere yönetim bilimleri, yabancı dil ve pedagoji olmak üzere pek çok alanda eğitim alabilirler.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

1950 yılında kurulan Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bologna kriterlerine uygun eğitim vermekte olan köklü ve prestijli bir üniversitedir. Üniversitede; 26 akademik alanda, 70 farklı uzmanlık programı için yaklaşık 6000 öğrenciye  eğitim verilmektedir.
Azerbaycan Teknik Üniversitesinin 700 binden fazla akademik yayına sahip olan bir kütüphanesi vardır, öğrenciler internet üzerinden bu içeriklere ulaşabilme olanağına sahiptirler.

Bize Ulaşın 

Yurt dışında sınavsız öğrenci kabul eden üniversiteler, en iyi ve uygun mühendislik bölümleri gibi konularda merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunu yapmak için online iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız